Zamiennik jajka, czyli czym można je zastąpić

zamiennik jajka mleko

Jajka to jeden z tych produktów spożywczych, bez których nie sposób wyobrazić sobie gotowania. Dziś jednak chce pokazać Ci, że zamiennik jajka istnieje i to pod różną postacią.

Jeśli więc podczas robienia naleśników lub w trakcie pieczenia ciasta, zauważyłaś, że nie kupiłaś jajek, to nie koniec świata. Twój posiłek wciąż da się uratować!

#1 Naleśniki

zamiennik jajka naleśniki
pixabay.com‎

Aby naleśniki udały się bez użycia jajek, należy dodać do nich mąkę ziemniaczaną lub kukurydzianą. 1 jajko = 2 łyżki mąki, którą należy połączyć z wodą w proporcji 1:2

#2 Wypieki

zamiennik jajka wypieki
pixabay.com‎

Aby zastąpić jedno jajko, wystarczy, że w przepisie wykorzystasz puree z połowy banana. Dzięki temu zabiegowi bez problemu połączysz i zagęścisz suche produkty.

#3 Jajeczne sałatki

zamiennik jajka tofu
pixabay.com‎

W przypadku sałatek z jajkiem na twardo, możesz użyć jako zamiennik tofu. I aby zastąpić jedno jajko, powinnaś użyć 1/4 szkl. rozdrobnionego tofu.

#4 Kanapki

zamiennik jajka awokado
pixabay.com‎

Czas na kanapki z jajkiem ugotowanym na twardo. Tu również możesz użyć zamiennika. Tym razem w postaci awokado, które dobrze doprawione, świetnie sprawdzi się w nowej roli.

#5 Panierka

zamiennik jajka panierka
pixabay.com‎

I na koniec coś dla miłośników kotletów. Przygotowując panierkę, jako zamiennik jajka, można użyć zwykłego mleka. Tak jak w przypadku jajek, obtocz gotowe kotlety najpierw w mleku, a następnie w bułce tartej. I panierka jest już gotowa!

A może znasz inne zamienniki jajek, o których chciałabyś mi napisać?

Zobacz także: Jak odświeżyć chleb, aby wciąż nadawał się do jedzenia


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×