Zatkany zlew – co należy wtedy zrobić?

zatkany zlew

Zatkany zlew to największy koszmar każdej pani domu. Ale nie martw się, już za chwilę zdradzę Ci kilka trików, które pomogą rozwiązać ten problem.

Wygodnie usiądź i dokładnie przeczytaj cały artykuł. Zawarte w nim informacje z pewnością przydadzą się w przyszłości nie jeden raz. Przechodzimy do sedna sprawy.

#1 Wrząca woda z dodatkiem soli

wrząca woda
pixabay.com‎

Tę metodę stosowały jeszcze nasze babcie. Kiedy w kuchni zatykał się zlew, brały garnek, do którego wlewały wodę i stawiały go na palniku.

Gdy woda była już gorąca, dodawały do niej sól i wlewały ją bezpośrednio do zatkanego zlewu. Wrzątek skutecznie rozpuszczał zaległe tłuszcze.

#2 Kombinacja sody oczyszczonej i soku z cytryny…

pixabay.com‎

…również uratuje zatkany zlew. W tym przypadku nasyp sodę oczyszczoną (1,5 łyżki) do otworu w zlewie, po czym wlej sok z cytryny (3/4 szklanki).

Taka mieszanka potrafi zdziałać cuda!

#3 Soda oczyszczona i ocet

kuchenny zlew
pixabay.com‎

Udrożnić zatkaną rurę pomoże także duet sody oczyszczonej i octu. Do zatkanego zlewu wsyp szklankę sody. Następnie wlej szklankę octu. Nie zapomnij także o wrzątku (litr).

#4 Coca cola

zatkany zlew
pixabay.com‎

Tak, w naprawie zatkanego zlewu pomoże również kultowy napój. Wystarczy wlać butelkę do odpływu i poczekać.

Coca-cola bez problemu poradzi sobie z nagromadzonym tłuszczem.

#5 Zapobiegaj, a zatkany zlew nie będzie taki straszny

zapobiegaj
pixabay.com‎

I na koniec bardzo ważna wiadomość. Aby nie męczyć się z zatkanym zlewem, warto działać roztropnie i dbać o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji w przyszłości.

Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zlewu po każdym myciu naczyń. Należy używać też sitka, które pomoże zatrzymać na dnie zlewu resztki jedzenia. To naprawdę nic trudnego!

A może znasz inne metody na zatkany zlew? Jeśli tak, koniecznie mi o tym napisz ?

Zobacz także: Zestaw do sprzątania kuchni w jednym miejscu


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×