zatkany zlew
Kategorie Porady

Zatkany zlew – co należy wtedy zrobić?

Zatkany zlew to największy koszmar każdej pani domu. Ale nie martw się, już za chwilę zdradzę Ci kilka trików, które pomogą rozwiązać ten problem.

Wygodnie usiądź i dokładnie przeczytaj cały artykuł. Zawarte w nim informacje z pewnością przydadzą się w przyszłości nie jeden raz. Przechodzimy do sedna sprawy.

#1 Wrząca woda z dodatkiem soli

wrząca woda
pixabay.com‎

Tę metodę stosowały jeszcze nasze babcie. Kiedy w kuchni zatykał się zlew, brały garnek, do którego wlewały wodę i stawiały go na palniku.

Gdy woda była już gorąca, dodawały do niej sól i wlewały ją bezpośrednio do zatkanego zlewu. Wrzątek skutecznie rozpuszczał zaległe tłuszcze.

#2 Kombinacja sody oczyszczonej i soku z cytryny…

Zatkany zlew – co należy wtedy zrobić?
pixabay.com‎

…również uratuje zatkany zlew. W tym przypadku nasyp sodę oczyszczoną (1,5 łyżki) do otworu w zlewie, po czym wlej sok z cytryny (3/4 szklanki).

Taka mieszanka potrafi zdziałać cuda!

#3 Soda oczyszczona i ocet

kuchenny zlew
pixabay.com‎

Udrożnić zatkaną rurę pomoże także duet sody oczyszczonej i octu. Do zatkanego zlewu wsyp szklankę sody. Następnie wlej szklankę octu. Nie zapomnij także o wrzątku (litr).

#4 Coca cola

zatkany zlew
pixabay.com‎

Tak, w naprawie zatkanego zlewu pomoże również kultowy napój. Wystarczy wlać butelkę do odpływu i poczekać.

Coca-cola bez problemu poradzi sobie z nagromadzonym tłuszczem.

#5 Zapobiegaj, a zatkany zlew nie będzie taki straszny

zapobiegaj
pixabay.com‎

I na koniec bardzo ważna wiadomość. Aby nie męczyć się z zatkanym zlewem, warto działać roztropnie i dbać o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji w przyszłości.

Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zlewu po każdym myciu naczyń. Należy używać też sitka, które pomoże zatrzymać na dnie zlewu resztki jedzenia. To naprawdę nic trudnego!

A może znasz inne metody na zatkany zlew? Jeśli tak, koniecznie mi o tym napisz ?

Zobacz także: Zestaw do sprzątania kuchni w jednym miejscu

257699