Wirtualna Polska

Wprowadź te 6 prostych zasad do swojego życia, jeżeli chcesz zdrowo się odżywiać. Naprawdę warto!

Wprowadź te 6 prostych zasad do swojego życia, jeżeli chcesz zdrowo się odżywiać. Naprawdę warto!

Zaczęcie prowadzenia zdrowego trybu życia nie jest łatwą decyzją. Musimy zrezygnować z niezdrowych posiłków, które jak wszyscy wiemy, są najlepsze w smaku. Należy także uprawiać sport, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Krótko mówiąc, tylko wytrwałe osoby są w stanie długo funkcjonować w taki sposób. Uważam jednak, że w dzisiejszych czasach, kiedy jedzenie kupowane w sklepach jest mocno zmodyfikowane, warto jeść zdrowo. Wymaga to od nas dużej wiedzy na temat jedzenia, poznania go od podstaw oraz przywrócenia go do jego podstawowej wersji, tak aby było zdrowe.                                                                   Zapoznaj się z tymi sześcioma filarami zdrowego odżywiania i wprowadź je do swojej codziennej diety!

Wirtualna Polska

 

#1  Gotuj sama i często

Kiedy przyrządzasz posiłki sama, to ty decydujesz, co do nich dodasz. Możesz dodać do potraw mniej cukru, soli oraz całkowicie wyeliminować konserwanty, sztuczne barwniki i tłuszcze trans. Dzięki temu masz kontrolę nad składnikami, co automatycznie sprawia, że jesz zdrowiej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

zdrowa-dieta-1

#2  Zbalansuj jedzenie na swoim talerzu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Połowę twojego talerza powinny stanowić warzywa lub owoce. Najlepiej wybieraj te sezonowe, ponieważ są wtedy najlepsze w smaku, są bardziej pożywne i raczej nie będą wtedy modyfikowane. Jeżeli masz taką możliwość, najlepiej wyhoduj własne warzywa czy owoce.

Jeżeli chodzi o mięso, zaleca się je jeść w ilości od 140g do 170 g dziennie.

Wprowadź do swojej diety także ziarna, ponieważ zawierają zdrowe tłuszcze, błonnik oraz białko.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

zdrowa-dieta-2

#3  Kupując produkty, zawsze patrz na listę z ich składem

Im mniejsza i krótsza ta lista, tym lepiej. Najbardziej skupiaj się na pierwszym składniku, ponieważ składniki na liście są ustawiane na podstawie ich ilości w danym produkcie. Oznacza to, że pierwszego składnika zawsze jest najwięcej, a ostatniego najmniej. Nie kupuj produktów, które zawierają więcej niż 10 składników. Najlepsze i najzdrowsze produkty takie jak ziarna, warzywa czy owoce, zazwyczaj w ogóle nie zawierają listy ze składem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

zdrowa-dieta-3

#4  Zwracaj uwagę na pochodzenie danego produktu

Bądź ostrożny. Nie kupuj produktów, które musiały przebyć daleką podróż, zanim trafiły na twój talerz. Żywność o przedłużonej trwałości, na pewno może długo stać w twojej lodówce, ale najczęściej jest wypełniona sztucznymi konserwantami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

zdrowa-dieta-4

#5  Pij dużo wody

Według badań, około 43% osób dorosłych pije mniej niż 4 szklanki wody dziennie, a taka ilość wody jest stanowczo za mała! Zrezygnuj ze słodkich napojów, ogranicz kawę i alkohol, ponieważ dostarczają one zbędnych cukrów i kalorii. Pijąc dużo wody automatycznie wypijesz mniej niezdrowych napojów. Ponadto, woda dostarcza nam wiele ważnych minerałów i jest niezbędna do przeprowadzania różnych procesów w naszych organizmach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

zdrowa-dieta-5

#6  Jedz wolno

Zwolnij trochę. Często zdarza się, że jemy w samochodzie lub przed telewizorem. Jedząc szybko, nie doceniamy jakości składników oraz smaku. Zamiast tego, usiądź wygodnie przy stole i spożywaj posiłek z rodziną lub przyjaciółmi. Po prostu się zrelaksuj!

zdrowa-dieta-6


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×