Wirtualna Polska

8 zdrowotnych dowodów na to, że piwo jest zdrowe. Wznieś toast!

8 zdrowotnych dowodów na to, że piwo jest zdrowe. Wznieś toast!

zdrowe piwo

Okazuje się, że piwo może być zdrowe! Oczywiście, jeśli pijesz je z głową i z umiarem.

Wirtualna Polska

#1 Piwo jest o wiele bardziej wartościowe niż inne alkohole

Dużo słyszymy o obfitości przeciwutleniaczy w winie, ale piwo ma ich równie dużo. Konkretne przeciwutleniacze są inne, ponieważ flawonoidy w jęczmieniu i chmielu różnią się od tych w winogronach. Piwo ma też wyższą zawartość białka i witaminy B niż wino. Co więcej, piwo zawiera żelazo, wapń, fosforany, a nawet błonnik.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
clawhammersupply.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Może pomóc chronić Twoje serce

Umiarkowane picie piwa może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ataków serca, udarów lub chorób serca. W rzeczywistości badania sugerują, że umiarkowane spożycie jakiegokolwiek napoju alkoholowego wiąże się z niższymi wskaźnikami chorób układu krążenia.

#3 Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Picie piwa może obniżyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Według ostatnich badań, mężczyźni i kobiety, którzy twierdzili, że piją umiarkowane ilości piwa, zmniejszyli ryzyko rozwoju kamieni o 41%. Piwa zawierające dużo chmielu ,na przykład jasne, są bogate w fitochemiczne związki sprzyjające zdrowiu nerek.

#4 Obniża poziom złego cholesterolu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rozpuszczalny błonnik w piwie może pomóc obniżyć poziom LDL, czyli „złego” cholesterolu. Zwiększenie spożycia rozpuszczalnego błonnika ma wiele zalet zdrowotnych.

via Giphy
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Wzmacnia kości

Ze względu na wysoką zawartość krzemu, piwo może pomóc w budowie mocniejszych kości. Krzem spożywany w rozpuszczalnej postaci kwasu ortokrzemowego jest ważny dla wzrostu i rozwoju kości i tkanki łącznej oraz może pomóc zmniejszyć ryzyko osteoporozy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Obniża stres

Naukowcy odkryli, że dwie szklanki piwa dziennie mogą zmniejszyć stres lub niepokój związany z pracą. Jednak rutynowe sięganie po alkohol w celu radzenia sobie ze stresem może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chociaż alkohol może w danej chwili pomóc w redukcji stresu, na dłuższą metę może przyczynić się do uczucia depresji i lęku, utrudniając radzenie sobie ze stresem.
Jeśli cierpisz na przewlekły stres- udaj się do lekarza.
Jeśli masz za sobą ciężki dzień- sięgnij po szklankę piwa wieczorem 🙂

chmielogia

#7 Piwo może poprawić pamięć

Chmiel ma sekretny składnik, który może pomóc poprawić funkcje poznawcze – ksantohumol. To flawonoid, który pomaga spowolnić proces degradacji pamięci. Substancja chemiczna może pomóc chronić komórki mózgowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi związanymi z demencją.
Raz na jakiś czas piwko na pewno nie zaszkodzi 😉

Freepik

#8 Piwo jest bezpieczniejsze niż woda

Jeśli jesteś w miejscu, w którym odradza się picie wody, lokalne piwo jest zawsze bezpieczniejszym wyborem. Jest nawet bezpieczniejsze niż lokalna woda butelkowana. Piwo poddawane jest procesowi warzenia, a następnie jest utrzymywane w czystości aż do zamknięcia butelki

via Giphy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×