Wirtualna Polska

10 popularnych „grzechów” w diecie, które można zastąpić zdrowszą wersją. Równie smaczną!

10 popularnych „grzechów” w diecie, które można zastąpić zdrowszą wersją. Równie smaczną!

Czasami, nawet gdy żołądek pełny, wystarczy jedno spojrzenie na daną potrawę, żeby uruchomić nasz ślinotok. I nie mam tutaj na myśli serniczka, na którego znajdzie się zawsze miejsce w żołądku 🙂

Wirtualna Polska

Zdarza się, że jakość spożywanych przez nas posiłków nie należy do najlepszych. W rezultacie dostarczamy naszemu organizmowi za mało błonnika i białka, przez co szybko powraca do nas uczucie głodu. Dodatkowo, widok naszych ulubionych potraw może jeszcze bardziej pobudzić apetyt. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw najpopularniejszych potraw, na które mamy ochotę, oraz ich zdrowsze zamienniki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Frytki

Tłuste frytki nie służą naszemu żołądkowi, a dodatek ketchupu, który często zawiera sporo cukru, również nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ugotowane ziemniaki i posyp je koperkiem.
Możesz również przygotować frytki ze znacznie mniejszą ilością tłuszczu: np. w piekarniku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
thecozycook.com , freepik

#2 Chińszczyzna

Czasem każdego łapie ochota na chińczyka! Jednak zamiast wybrać kawałki kurczaka zalane sosem i podane z białym ryżem: wybierz sushi. Jest o wiele zdrowsze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
lesfoodies.com

#3 Słodki serek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kolorowy, może mamiący nas wizją dodatku owoców, nie jest zdrowym wyborem. Często taki kubeczek naszpikowany jest kilkoma łyżeczkami cukru. Zwykły jogurt grecki lub naturalny na pewno będzie lepszą alternatywą.

reddit.com, Freepik
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Sok

Zamiast dawki cukru, która pochodzi nie tylko z owoców, sięgnij po wodę. Wrzucone do środka kawałki nadadzą jej smaczny aromat i zdecydowanie lepiej ugasi ona pragnienie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
unboundwellness.com bitchute.com

#5 Chipsy

Chrupiąca przekąską, która idealnie sprawdzi się do filmu. Ciężko poprzestać na jednej sztuce, więc warto zamienić je na popcorn. Jest niskokaloryczny i możesz zjeść go więcej, przez co szybciej poczujesz sytość. Oczywiście, pod warunkiem, że nie zalejesz go toną masła i karmelu 🙂

Freepik, Freepik

#6 Żółty ser

Kto nie kocha żółtego sera? Warto jednak zamienić go na twarożek, który zawiera więcej białka i jest bardziej pożywny.

Freepik, Freepik

#7 Dressing do sałatki

To zdradliwa rzecz, bo może zawierać sporo tłuszczu i cukru. Tym bardziej, że niektórym wpadło w nawyk nalewanie tyle sosu, żeby przykrył każdego liścia sałatki. Postaraj się sięgać po sałatki bez dressingu, dodaj za to porcję białka np. rybę lub kurczaka.

selfproclaimedfoodie.com simplyrecipes.com

#8 Guma do żucia

Wydaje się być dobrym rozwiązaniem gdy poczujemy głód. Nic bardziej mylnego! Wzmaga produkcję soków żołądkowych, przez co, chociaż chwilowo tego nie czujemy, zaczynamy później być głodni. Wybierz zamiast tego małą przekąskę, np. kilka orzechów

cathe.com Freepik

#9 Jabłka

Owoce wydają się być naprawdę świetną przekąską. Jest jednak mały haczyk: zjedzenie samego jabłka na pusty żołądek spowoduje szybki skok glukozy i błyskawicznie znowu poczujemy się głodni. Połącz je np. z odrobiną masła orzechowego lub innym źródłem białka.

Freepik Freepik

#10 Płatki śniadaniowe

Śniadanie to posiłek, który powinien zapewnić nam energię na rozpoczęcie dnia. Niezbędne są do tego węglowodany, jednak kolorowe płatki śniadaniowe niosą ze sobą głównie tylko cukier. Zamienienie ich na płatki owsiane sprawi, że dostarczysz swojemu organizmowi błonnik i białko, przez co dłużej pozostaniesz syty.

displayfakefoods.com Freepik

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×