18 znaków ostrzegawczych, które każdego powinny zmotywować do opuszczenia restauracji

Każdy czasami lubi pójść do restauracji. To miła odmiana od codziennego gotowania. Jak jednak zweryfikować czy jedzenie w danym lokalu będzie smaczne, a obsługa godna pochwały? Pracownicy restauracji zdradzają, co powinno spowodować, aby w naszej głowie zapaliła się czerwona lampka motywująca do szybkiego opuszczenia lokalu.

1. Brak klientów

Jeżeli w lokalu, usytuowanym przy ruchliwej ulicy, nie ma ludzi, to niezbyt dobrze świadczy o restauracji. Dobre miejsca przyciągają

lokal
chris / flickr

2. Pytaj o pochodzenie produktów

Zamawiając ryby, owoce morza, drób czy czerwone mięso pytaj skąd one pochodzą. Masz prawo wiedzieć za co płacisz, a kelnerzy powinni udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji. Jeśli nie wie, to powinien dopytać kuchni. Brak informacji to naprawdę zły znak.

krewetki
valeria_aksakova/freepik

3. Uwaga na długie menu

Jeśli restauracyjne menu jest bardzo długie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość składników jest mrożona. Im krócej- tym lepiej! Zwróć też uwagę na sezonowość produktów.

menu
Henry Burrows / flickr

4. Zapach tłuszczu

W restauracji nie powinien być wyczuwalny tłuszcz. Jeśli tak jest, to pracownicy najpewniej nie czyszczą sprzętów kuchennych. Aromat starej frytury to coś, co powinno od razu odstraszyć Cię od tego miejsca.

naczynia
rawpixel.com/freepik

5. Zręczne chwyty marketingowe

Lokale często kuszą klientów świeżo złowionymi rybami. Jeśli w pobliżu nie ma morza bądź żadnego zbiornika wodnego, to jest to jedynie chwyt reklamowy.
Świeży dorsz prosto z kutra? Na pewno nie w okresie ochronnym (od lipca do końca sierpnia).

ryby
drobotdean/freepik

6. Brudne menu

Zaniedbane i brudne menu może to sygnał, że w całej restauracji niezbyt dba się o porządek i zachowuje czystość.
Menu to pierwsza rzecz, jaką dostajemy. Zadbanie o nią nie jest kosztowne, więc jeśli do rąk dostajesz klejącą, brudną kartkę- zrezygnuj lepiej z posiłku.

menu
pinterest

7. Niezadowoleni kelnerzy

Przyjrzyj się kelnerom. Jeśli są zdenerwowani, apatyczni czy okazują niezadowolenie, to najprawdopodobniej w lokalu nie dzieje się dobrze. Pracownicy nie są dobrze traktowani, a to przekłada się na ich nastawienie do klientów i jakość obsługi.
Oczywiście, każdy ma prawo mieć gorszy dzień. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Ale to wciąż praca, w której dobry kelner swój zły humor zostawia raczej na zapleczu.

kelnerzy
pinterest

8. Rybna woń

W restauracji serwującej owoce morza powinno pachnieć świeżością i morzem. Jeśli wyczuwalna jest intensywna woń ryb, to znak, że produkty mogą być nieświeże.

stoły
topntp26/freepik

9. Za szybki serwis

Czasami zdarza się, że potrawa, która wymaga dłużej obróbki termicznej, jest serwowana bardzo szybko. To znak, że wcześniej była wstępnie ugotowana lub powstała z półproduktów. Dla niektórych rzeczy warto jednak poczekać.

kuchnia
wirestock/freepik

10. Mikrofalówka szefem kuchni

Jeśli gorące danie bardzo szybko wystygnie, to najprawdopodobniej było podgrzane w kuchence mikrofalowej. To po prostu niedopuszczalne.

danie
wirestock/freepik

11. Im mniej, tym lepiej

Krótkie menu najczęściej świadczy o tym, że kucharze są specjalistami w swoim fachu i do perfekcji opanowali przygotowywanie wszystkich dań. A jeśli do tego wykorzystują sezonowe produkty… to najczęściej jest tam po prostu smacznie.

menu
pinterest

12. Ujarzmione włosy

Unikaj lokali, gdzie pracują przeziębieni lub chorzy kelnerzy. To znak, że właściciel mało im płaci i nie respektuje kodeksu pracy. Dodatkowo obsługa powinna mieć związane włosy. W przeciwnym wypadku możesz zacząć szukać ich włosów w swoim daniu.

kelner
pinterest

13. Salsa to podstawa

Jak sprawdzić czy meksykańska restauracja serwuje dobre dania? Wystarczy skosztować salsy. Ten sos jest podstawą meksykańskiej kuchni. Lokal, który się nim szczyci, jest dumny także ze swojego jedzenia.

sos
freepik

14. Muchy zdradzą wszystko

Znakiem zaniedbanej kuchni są nie tylko muchy, ale i muszki owocówki, które swobodnie latają po całej restauracji.

mucha
brgfx/freepik

15. Uważaj na perfumy

W restauracji powinno pachnieć wyśmienitym jedzeniem. Jeśli czujesz perfumy, odświeżacz powietrza czy środek czyszczący, to znaczy, że nie jest to dobre miejsce.

restauracja
dimaris/freepik

16. Przyjrzyj się śmietnikom

Dużo, o kondycji lokalu i jakości potraw, są w stanie powiedzieć śmietniki umieszczone zwykle przy tylnych drzwiach. Jeżeli panuje tam bałagan, a na ziemi są rozrzucone kartony czy resztki jedzenia, to prawdopodobnie kucharze nie radzą sobie ze swoją pracą. Wykonują ją niedokładnie i chaotycznie. Rozgardiasz przy śmietniku jest odzwierciadleniem źle zarządzanej kuchni.

śmietnik
freepik

17. Niepraktyczne dywany

Dywan w restauracji powinien zaalarmować każdego. To bardzo niepraktyczna dekoracja, która jest regularnie deptana przez gości i zdecydowanie trudno utrzymać ją w należytej czystości.

restauracja
KamranAydinov/freepik

#18 Stan łazienki

Łazienka w restauracji prawdę Ci powie! Jeśli jest tam brudno, to równie źle może być na przykład na zapleczu. Czysta toaleta to jedna z wizytówek dobrej restauracji.

MAKHNO STUDIO

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×