Wirtualna Polska

Został oszukany, gdy kupował truskawki na stoisku. Teraz ostrzega innych

Został oszukany, gdy kupował truskawki na stoisku. Teraz ostrzega innych

Truskawki są przedmiotem oszustwa? (PEXEL, YOUTUBE)

Polskie truskawki już powoli pojawiają się w sklepach i na targach. Znany youtuber postanowił przeprowadzić bardzo ciekawy eksperyment. Jego efekty nie były jednak zbyt przyjemne. Okazuje się, że w wielu miejscach możemy być oszukiwani bez mrugnięcia okiem!

Wirtualna Polska

Czy sprzedawcy owoców oszukują klientów? Często się nad tym zastanawiamy, ale Dymitr z kanału Sprawdzam Jak postanowił odpowiedzieć na to pytanie. Okazało się, że niektóre osoby są uczciwe, o innych tego powiedzieć nie można.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czytaj też: Wielkie oszustwo na cukier. Złodziej zniknął z pieniędzmi

Truskawki przedmiotem testu. Youtuber postanowił sprawdzić sprzedawców

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dymitr zainspirował się pewnym artykułem w internecie. Przeczytał w nim, że straż miejska często wykrywała mnóstwo nieprawidłowości związanych ze sprzedażą tychże owoców. Kilkanaście urządzeń w samym Olsztynie nie spełniało najbardziej istotnych wymogów.

Youtuber udał się więc do kilku punktów i zabrał ze sobą ukrytą kamerę. Nagrywał nią proces zakupów i rozmowy ze sprzedawcami. Każdą paczkę oznaczył, by się potem nie pomylić. Ile truskawki kosztowały? Ceny zależały od stoiska. Za najtańsze trzeba było wyłożyć 12 złotych za kilogram, najdroższe to już koszt rzędu 16 złotych.

Truskawki (PEXELS)

Truskawki (PEXELS)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Efekty eksperymentu nie napawają optymizmem. „To oszustwo”

Po powrocie z zakupów youtuber zważył owoce. Okazało się, że w części było mniej niż zamawiał. W najgorszym przypadku do ideału (czyli 1 kilograma) brakowało aż 30 procent.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pierwsza porcja ważyła 1038 gramy, czyli nieco więcej niż się spodziewał. Prowadzącego kanał Sprawdzam Jak bardzo zdziwił ten fakt, gdyż od sprzedawcy „wyczuwał negatywną energię”. Drugi pomiar nie był taki pozytywny, bo truskawki ważyły 960 gramów.

– Facet miał terminal, co już też jakoś wzbudziło moje zaufanie, no i cena była atrakcyjna, ale to może właśnie dlatego – podsumował.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Trzeci woreczek miał idealną wagę, czyli 1006 gramów. Sprzedawca trafił więc książkowo. Czwartą paczkę kupił u sympatycznie wyglądającej staruszki. Kobieta sama nakładała więcej truskawek, żeby klienci chętniej do niej wracali. Nie kłamała, woreczek ważył aż 1058 gramów.

Niestety, potem przyszła kolej na ostatnią paczuszkę. Sprzedawca okazał się najbardziej nieuczciwy. Nie było 1 kilograma. Truskawki ważyły tylko 716 gramów. Podejrzenie youtubera wzbudziła zakryta waga. To od razu powinno zdyskwalifikować dane stanowisko.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

– To jest kosmiczna różnica. I właśnie to jest to, na co chciałem Was uwrażliwić w tym filmie. 300 g? To gdzie one są? To jest oszustwo – mówił wzburzony.


Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×