Tych zup nigdy nie gotuj na rosole. Zniszczysz ich smak i niepowtarzalny charakter

Tych zup nie gotuj na rosole. Zniszczysz ich smak - Pyszności; Foto: Canva

Nieraz zdarza się, że przygotowujemy zupę na rosole. Jedną z takich potraw jest pomidorówka, która często gości na naszym stole podczas obiadów. Niestety okazuje się, że dla niektórych dań, rosół nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie zupy nie smakują dobrze gotowane na rosole? Poniżej rozwiewamy wątpliwości.

Jakich zup nie gotować na rosole?

zupy

Gotowanie rosołu – Pyszności; Foto: Canva.com

Rosół stanowi uniwersalny składnik wielu zup. Wzbogaca on je nie tylko we wspaniały aromat, ale również wyjątkowy smak. Okazuje się jednak, że do przygotowania niektórych potraw nie potrzebujemy takiego wywaru. Poniżej podajemy kilka z nich.

  • Kartoflanka

Smak kartoflanki zawdzięczamy głównie ziemniakom oraz boczkowi i kiełbasy. To właśnie te składniki powinny dominować w  tej wyjątkowej potrawie. Poza tym, w skład zupy wchodzą również takie warzywa jak marchew, cebula, czy seler.

  • Wodzianka

Wodzianka to wyjątkowa zupa, szczególnie popularna na Śląsku. Do przygotowania wodzianki wystarczy jedynie czerstwy chleb, wrzątek, tłuszcz np. smalec i czosnek. Niekiedy dodawana jest również cebula.

  • Chłodnik

Chłodnik powstaje z reguły na bazie warzyw bądź owoców. Dodatkowo zupa ta podawana jest na zimno – jej temperatura nie powinna przekraczać 14 stopni Celsjusza. Chłodnik jest lekki i orzeźwiający, wspaniale sprawdzi się latem na obiad.

  • Zalewajka

Zalewajka to zupa jedyna w swoim rodzaju. W jej skład wchodzą m.in. ziemniaki oraz żur z zakwasu chlebowego. Czasami wzbogaca się ją również w kiełbasę, boczek lub suszone grzyby.

Oprócz tego zaliczamy tutaj wszystkie zupy, które powstały z dodatkiem zakwasu. Do takich potraw nie potrzebujemy rosołu.

Jakie zupy warto gotować na rosole?

rosół

Gotowanie rosołu – Pyszności; Foto: Canva.com

Wśród zup, które wspaniale wyjdą na rosole możemy zaliczyć pomidorówkę, ogórkową, czy krupnik. Poza tym obecność tego mięsnego wywaru wzbogaci smak wielu innych potraw. Idealnie sprawdzi się również do przygotowania grochówki, czy pysznych zup kremowych. Oprócz tego niekiedy rosół stanowi świetny dodatek do risotto, czy sosów.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zupę krem z marchewką i imbirem krok po kroku.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×