PoradyBardzo silny, choć naturalny afrodyzjak dla kobiet. Właśnie trwa na niego sezon

Bardzo silny, choć naturalny afrodyzjak dla kobiet. Właśnie trwa na niego sezon

To warzywo to naturalny afrodyzjak - Pyszności; Fot. Adobe Stock
To warzywo to naturalny afrodyzjak - Pyszności; Fot. Adobe Stock
11.06.2023 16:45, aktualizacja: 11.06.2023 17:25

Afrodyzjak to według definicji substancja, która pozytywnie działa na popęd seksualny oraz zwiększa potencję. Wśród naturalnych produktów, wpływających na jakość zbliżenia seksualnego, najczęściej wymienia się ostrygi, kawior czy czekoladę. Ta lista jest jednak dużo dłuższa, a jedną z najmocniej zaznaczonych w niej pozycji ma uwielbiane warzywo, na które właśnie trwa sezon. 

Afrodyzjakami nazywa się substancje, które znane są ze swoich pobudzających właściwości. Popularność zyskały już w czasach starożytnych. Wtedy właśnie zauważono, że istnieją produkty, oddziałujące na libido i potencję. Wśród naturalnych afrodyzjaków najczęściej wymienia się m.in. awokado, seler, kawior, imbir, kardamon, cynamon, czekoladę, lubczyk, ostrygi, chilli, bądź kakao. Ich głównym zadaniem jest efektywne rozpalanie zmysłów, potęgowanie doznań, podnoszenie libido, a także zwiększanie pożądania i przyjemności seksualnych.

Naturalny afrodyzjak. Właśnie trwa na niego sezon

Obecnie trwa sezon na warzywo, które uznaje się za bardzo silny afrodyzjak, zwłaszcza dla kobiet. Mowa o szparagach. Zarówno białe, jak i filetowe i zielone, od wieków uznaje się za naturalne afrodyzjaki. Warzywa te bogate są w fitoestrogeny, które działają podobnie do żeńskiego hormonu - estrogenu i pomagają w zwiększeniu popędu seksualnego. Ponadto, są źródłem kwasu foliowego, wpływającego na poziom histaminy we krwi. Histamina działa na naczynia krwionośne, powodując, między innymi, lepsze ukrwienie stref erogennych. 

Nie tylko dlatego szparagi wyróżniają się na tle innych warzyw. Warzywa te są prawdziwą bombą składników odżywczych. Okazuje się bowiem, że suma substancji bioaktywnych, znajdujących się w szparagach, jest nawet pięć razy większa w porównaniu do innych warzyw. Natomiast według medycyny chińskiej szparagi to niezwykle cenne zioła lecznicze. Ze względu na swoją wysoką wartość odżywczą i wyjątkowy smak szparagi okrzyknięto mianem króla wśród warzyw.

Szparagi - Pyszności; Foto Canva.com
Szparagi - Pyszności; Foto Canva.com

Jak działają naturalne afrodyzjaki?

Przede wszystkim afrodyzjak ma wpływ na gospodarkę hormonalną. Jego działanie polega na wspomaganiu ukrwienia, doprowadzając do odprężenia, redukcji stresu i poprawy humoru. To z kolei ma niemały wpływ na jakość zbliżenia seksualnego. Co więcej, afrodyzjaki zawierają też istotne witaminy i minerały, mające wpływ na potencję i lepsze samopoczucie.

Co warto podkreślić, niektóre składniki działają pobudzająco wyłącznie na kobiety. Czekolada to afrodyzjak, który - ze względu na wysoką zawartość serotoniny - znacząco poprawia nastrój oraz dodaje więcej energii paniom. Natomiast ostrygi i orzechy, za sprawą dużej ilości cynku, zwiększają libido u mężczyzn, wzmacniają ich potencję, a także wspomagają produkcję testosteronu. Również arbuz sprawdza się lepiej w przypadku mężczyzn. Wynikać ma to z obecności cytruliny, która działa rozszerzająco na naczynia krwionośne i w związku z tym ma ułatwiać uzyskanie erekcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także