PrzepisPierwszy w Polsce automat z ziemniakami. Gdzie się znajduje? Oferta, cena

Pierwszy w Polsce automat z ziemniakami. Gdzie się znajduje? Oferta, cena

Pierwszy w Polsce automat z ziemniakami. Gdzie się znajduje? Oferta, cena
Ewa

22.03.2022 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automat z ziemniakami w Polsce. Gdzie się znajduje? Jak działa? Co w ofercie i jakie są ceny? Automaty ze słodyczami i napojami nikogo już nie dziwią. Stoją na każdym kroku: w przestrzeni publicznej, hotelach, na basenie i siłowni. We Wrocławiu stanął jednak nietypowy automat, który natychmiast wywołał poruszenie i zdziwienie wśród przechodniów.

Automat z ziemniakami – jak działa? Gdzie się znajduje?

Gdzie w Polsce jest automat z ziemniakami? Na ul. Bobrzej 2 we Wrocławiu stanął pierwszy "ziemniakomat". Naszła Cię wieczorna ochota na frytki? A może w niedzielę rano okazuje się, że nie masz ziemniaków na obiad? Automat z ziemniakami spieszy z pomocą!

Ceny w automacie z ziemniakami. Za 5 zł dostaniesz tutaj 2,5 kg worek ziemniaków. Uzbrój się jednak w drobniaki, bo automat nie przyjmuje płatności kartą. Automat jest czynny 24/7, również w święta. Na przezroczystych półkach w warunkach chłodniczych znajdują się dwie odmiany ziemniaków: Laura i Queen Anne.

Kto wymyślił automat z ziemniakami?

Automat z ziemniakami jest dziełem Patryka Wojtuniaka, studenta rolnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Sprzedawane w nim ziemniaki pochodzą bezpośrednio od rolnika, z gospodarstwa rodziny Patryka w Czarnożyle.

Podpatrzyłem, że takie automaty są w innych krajach europejskich i postanowiłem, że otworzę taki u nas, w mieście w którym studiuję. Chciałem, żeby ludzie mogli kupić ziemniaki prosto od rolnika, bez pośredników, na kilogramyopowiada Patryk Wojtuniak w rozmowie z Gazetą Wrocławską

Automaty z ziemniakami – w jakich krajach?

Chociaż w Polsce to dopiero nowość, Patryk Wojtuniak nie wyklucza, że kolejne automaty pojawią się w innych częściach Wrocławia i Polski. W jakich krajach są automaty z ziemniakami? Takie rozwiązanie od lat świetnie funkcjonuje u naszych południowych sąsiadów. W Czechach za 2 kg ziemniaków zapłacimy ok. 5 zł. To nawet dwukrotnie niższa cena niż na rynkach i w sklepach. Dzięki takim automatom zarobek trafia w większej mierze do rolników.

Automat z ziemniakami ma zachęcić do kupowania produktów od lokalnych przedsiębiorców i hodowców i wspierać sprzedaż krajowych produktów.

Skorzystałbyś z takiej oferty?

Co sądzisz o takim rozwiązaniu? Robiłbyś ziemniaczane zakupy w takim automacie? Daj znać w komentarzu!

Lisa Miyako
Lisa Miyako
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także