PoradyBabciny trik na lepienie pierogów. Jest błyskawiczny i niezwykle wygodny nawet dla amatora

Babciny trik na lepienie pierogów. Jest błyskawiczny i niezwykle wygodny nawet dla amatora

Babciny trik na lepienie pierogów - Pyszności; Foto Canva.com
Babciny trik na lepienie pierogów - Pyszności; Foto Canva.com

24.11.2022 22:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierogi należy zaliczyć do kategorii popularnych polskich dań. Przyrządzamy je na słodko lub na słono. Sekret tkwi przede wszystkim w ich cieście. Czy wiesz, że ich gotowanie można sobie uprościć? Poznaj babciny trik na lepienie pierogów.

Szybkie przygotowanie pierogów - poznaj babciny trik na lepienie pierogów

Lubimy je jeść przy każdej możliwej okazji. Pierogi to polski przysmak, którego przygotowanie jest pracochłonne, ale z drugiej strony, czego się nie zrobi, by zadowolić swoje podniebienie. Sekretem tych najlepszych pierogów jest przede wszystkim odpowiednie ciasto. Nie może ono być ani za grube, ani za cienkie. I tu pojawia się odwieczna dyskusja na temat tego, czy dodawać jajko. Jego zwolennicy podkreślają, że dzięki temu ciasto będzie cienkie i elastyczne, inni potwierdzają, że brak jajka spowoduje, że pierogi będą lepsze w smaku.

Pierogi - Pyszności; foto: Canva
Pierogi - Pyszności; foto: Canva

Niezależnie od tego, czy dodamy jajko, czy nie, to nasze ciasto na pierogi musi być odpowiednio rozwałkowane. I właśnie z tym związany jest babciny trik na lepienie pierogów. Zamiast wałkować ciasto i wycinać z niego krążki, przy pomocy szklanki, można sobie nieco ułatwić życie. Wystarczy, że z ciasta będziemy formować wałeczki (tak jak przy kopytkach), następnie odcinać z nich cienkie plastry. Każdy z nich wałkujemy, nadziewamy farszem i zlepiamy. Prawda, że proste?

Nie tylko wałkowanie jest istotne. Co jeszcze warto wiedzieć?

Okazuje się, że jeśli chcesz przygotować idealne pierogi, to nie tylko ich wałkowanie odgrywa szczególną rolę. Jeśli weźmiemy pod uwagę babciny trik na lepienie pierogów, to należy zwrócić uwagę na ich dokładne i staranne zlepienie. Jest to o tyle istotne, by nie rozpadły się one podczas gotowania. Należy uważać, by nasz farsz nie przedostał się pomiędzy brzegi zlepianego ciasta.

Ciasto na pierogi - Pyszności; foto: Canva
Ciasto na pierogi - Pyszności; foto: Canva

Inny patent, który możesz zastosować w przypadku lepienia pierogów to odrywanie małych kulek z ciasta i formowanie z nich małych, okrągłych placuszków. Okrąg może nie wyjdzie idealny, ale nie ma to żadnego znaczenia. Nakładamy na niego farsz i dokładnie zalepiamy. Jak widać, babciny trik na lepienie pierogów potrafi ułatwić gotowanie. Zastosuj go już dziś.

A po pierogach przygotuj deser! Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na ciasto drewno pod śniegiem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także