NewsyKatarzyna Bosacka przerażona składem popularnego jogurtu. Większość osób jest pewna, że jest zdrowy

Katarzyna Bosacka przerażona składem popularnego jogurtu. Większość osób jest pewna, że jest zdrowy

Bosacka przestrzega przed ukochanym jogurtem polaków - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Bosacka przestrzega przed ukochanym jogurtem polaków - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Agnieszka
19.07.2022 08:48

Katarzyna Bosacka często zwraca uwagę na nieczyste zagrania różnych producentów żywności. Tym razem na swoim koncie na Instragramie opublikowała post dotyczący produktu jogurtopodobnego. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Produkt, który wygląda jak jogurt

Niedawno w ręce Katarzyny Bosackiej trafiło zdjęcie produktu firmy Jagr. Na opakowaniu widnieje informacja, że jest to produkt jogurtopodobny. Jednak dziennikarka podkreśliła, że szata graficzna oraz nazwa produktu "Grecki" może wprowadzić klienta w błąd. Zaznaczyła również, że ze względu na brak słowa jogurt w nazwie, według prawa jest wszystko w porządku.

Niestety wielu konsumentów często sugeruje się wyglądem produktu. W konsekwencji zamiast zwykłego jogurtu, mogą wybrać ten jogurtopodobny. Warto zaznaczyć, że składy obu produktów diametralnie różnią się od siebie.

Czym jest coś co przypomina kubek jogurtu? "Produktem jogurtopodobnym typu greckiego"
  • w 86% składa się z maślanki
  • w 10% z tłuszczu palmowego
  • reszta należy do odtłuszczonego mleka w proszku, skrobi, białka mleka i żywych kultur bakterii jogurtowych

Poza tym, polska dziennikarka przypomniała z czego powinien składać się jogurt. Warto więc czytać etykiety i sprawdzać dokładnie składniki.

Jogurt - Pyszności; Foto: Canva.com
Jogurt - Pyszności; Foto: Canva.com
Prawdziwy jogurt powinien składać się jedynie z mleka, białek mleka oraz żywych kultur bakterii, ewentualnie śmietanki. Unikajmy produktów z mlekiem w proszku, nie mówiąc już o tłuszczu palmowym, którego oczywiście do prawdziwego jogurtu dodawać nie można.

Okazuje się również, że w przeszłości dziennikarka podzieliła się zdjęciem innego produktu tego samego producenta. Omawiała wtedy "ukwaszoną emulsję tłuszczową", która wyglądem przypominała śmietanę.

Reakcja internautów na skład jogurtu

Post Katarzyny Bosackiej wywołał dyskusję internautów. Wiele osób nie kryło swojego oburzenia składem produktu. Wyjątkowo zszokowała ich obecność tłuszczu palmowego. Niektórzy opisali swoje doświadczenia dotyczące kupna podobnego produktu.

Pojawiły się również komentarze broniące producenta, który zaznaczył na opakowaniu, że jest to produkt jogurtopodobny. Mimo wszystko uderzająca większość nie popiera takich praktyk.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować tort bez pieczenia - pyszne lato z mascarpone i owocami krok po kroku. To wspaniały deser dla całej rodziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także