PrzepisKolejna burza o Thermomixa w sieci. Komentarze są straszne: "Dla ludzi ubogich umysłowo"

Kolejna burza o Thermomixa w sieci. Komentarze są straszne: "Dla ludzi ubogich umysłowo"

Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube: Thermomix Polska
Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube: Thermomix Polska

19.01.2023 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burza o Thermomixa rozgorzała na nowo - i to w zawrotnej skali. Czy niemal 4 lata po premierze nowego modelu przyszedł czas refleksji? Podsumowujemy nietypową sytuację na Twitterze.

Thermomix to słynny już robot kuchenny produkowany przez niemiecką firmę Vorwerk. Jeśli czegoś nie można odmówić konstruktorom Thermomixa, to doświadczenia. Niemiecka marka zadebiutowała pierwszym robotem kuchennym już w 1961 roku. Najnowszy model, TM6, trafił do sprzedaży w 2019 roku, zbierając od tego czasu tyle samo pochwał, co krytyki.

Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva
Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva

Burza Thermomixa. Cena z kosmosu

Według dość popularnej opinii na temat Thermomixa (obecnej przede wszystkim u jego rzeczywistych posiadaczy), jest to rzeczywiście sprzęt wszechstronny, schludny i w pewnym sensie rewolucyjny, jednak nic nie usprawiedliwia jego gigantycznej ceny.

Cena za nowego Thermomixa, jak czytamy na oficjalnej stronie producenta, wynosi 5745 złotych. Jeśli życzymy sobie (co niektórzy uznają za niezbędne), kupić wraz z nim stację dokującą Thermomix Friend, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 7460 zł.

Wysoki koszt za robota kuchennego stał się pożywką dla tych, którzy od zawsze powątpiewali w sens urządzenia.

Burza o Thermomixa

Nie do końca wiadomo dlaczego, ale w ostatnim czasie Internet znów rozgrzmiał potężną dyskusją na temat produktu firmy Vorwerk. Najbardziej zacięte dysputy toczą się na Twitterze, gdzie słowo "Thermomix" stało się chwilowo najczęściej wyszukiwanym hasłem wśród Polaków.

Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva
Burza o Termomix - Pyszności; foto: Canva

Podział użytkowników Twittera na tak zwany #teamThermomix i ich przeciwników rzeczywiście jest widoczny gołym okiem.

Thermomix jest u mnie już od miesiąca i muszę przyznać, że jest to świetny sprzęt ułatwiający codzienne gotowanie.

- czytamy jeden z wielu wpisów dotyczących robota kuchennego.

Tymczasem Michał Pol, aktywny na Twitterze dziennikarz sportowy, wsadza kij w mrowisko i pyta obserwujących go użytkowników o to, czy polecają Thermomixa. Widać tam wiele głosów z przeciwnej od autora poprzedniego cytatu strony barykady.

Dla ludzi ubogich umysłowo jak najbardziej tak. Dla normalnych odradzam

- kpi w komentarzach jeden z Twitterowiczów.

Ludzie uwielbiają się kłócić

Poza tymi, którzy namiętnie krytykują użytkowników Thermomixa, oraz tymi, którzy w jego obronie są gotowi pójść na noże, jest jeszcze trzecia grupa internautów. Są to ci, którzy totalnie nie wiedzą, o co tu się kłócić.

Bądź co bądź, naprawdę ciężko sobie wyobrazić, by podobne zwady mogły być toczone na temat innego domowego sprzętu. A przecież istnieją bardzo drogie odkurzacze (zwane nawet robotami sprzątającymi), czy chociażby... pralko-suszarki. Ponieważ głównym argumentem przeciwników Thermomixa jest zarzucanie jego użytkownikom dwóch lewych rąk, czy nawet lenistwa - to wspomniane produkty również mogłyby się stać kośćmi niezgody.

Burza o Thermomix trwa dalej, chociaż, na szczęście, można już zauważyć, że powoli zmierza w stronę niepisanego rozejmu. Być może, skoro nowy Thermomix ma już 4 lata, to kolejna przeprawa czeka nas w... 2027 roku?

My szczególnie podpisujemy się po tym komentarzem na temat słynnego robota kuchennego, pochodzącego z twitterowego konta "Ministerstwo Spraw Niepoważnych":

Thermomix służy przede wszystkim do podgrzewania atmosfery na Twitterze"

A jeśli szukasz ciekawych przepisów, zobacz ten filmik z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także