NewsyRewelacyjne zioło, które poprawia pamięć i koncentrację. To prawdziwy skarb natury

Rewelacyjne zioło, które poprawia pamięć i koncentrację. To prawdziwy skarb natury

Bylica pospolita pod lupą zielarki - Pyszności; foto: Canva, Facebook
Bylica pospolita pod lupą zielarki - Pyszności; foto: Canva, Facebook
07.08.2023 14:41, aktualizacja: 07.08.2023 15:40

Twoja pamięć kuleje? Zdarza ci się złapać na tym, że rozwiązując krzyżówkę, nie możesz sobie przypomnieć prostego słowa? Najwyższy czas zadbać o kondycję swojego umysłu, a podstawowym do tego narzędziem okazuje się proste i niepozorne zioło - bylica pospolita. Przyrządź z niej naturalny eliksir, a szybko zaczniesz polecać go wszystkim znajomym.

Ewa Kozioł, dyplomowana zielarka, której ponadprzeciętna wiedza stała się już inspiracją dla tysięcy osób, po raz kolejny postanowiła pokazać nam, jak niedaleko trzeba szukać, żeby odnaleźć prawdziwe cuda natury. Jednym z przykładów tego rodzaju naturalnych produktów jest bylica pospolita. Jak tłumaczy zielarka, ta roślina w absolutnie wyjątkowy sposób wpływa na nasz... umysł. W jaki sposób działa? I jak ją spożywać? Spokojnie — pani Kozioł wszystko dokładnie wyjaśniła.

Czym jest bylica pospolita? - Pyszności; foto: Canva
Czym jest bylica pospolita? - Pyszności; foto: Canva

Bylica pospolita. Gdzie występuje?

Jeśli myślisz, że po zioła o nadzwyczajnych właściwościach trzeba wspinać się na wysokie łańcuchy górskie albo chociaż przeszukiwać gęste azjatyckie lasy, to z przyjemnością chcemy cię wyprowadzić z tego błędu. W Polsce również ich nie brakuje, a lwim tego przykładem jest właśnie bylica pospolita. Artemisia vulgaris, bo tak brzmi jej łacińska nazwa, ściele się gęsto w polskich lasach liściastych, a także na zwykłych poboczach dróg.

Chociaż bylica była znana już starożytnym Grekom i Rzymianom, to wraz ze spadkiem popularności ziołolecznictwa, wiedza o niej stopniowo zanikała. Dzisiaj odnowić chce ją Ewa Kozioł, która na swoim profilu na Facebooku dokładnie opowiedziała, co zyskujemy wraz z piciem zrobionego z bylicy eliksiru.

Zielarka o bylicy pospolitej

Chociaż bylica znana jest z mnóstwa pozytywnych oddziaływań na ludzki organizm, to jej najbardziej docenianą przez zwolenników ziołolecznictwa funkcją jest wpływ na pamięć. To właśnie do tej cechy bylicy odniosła się w swoim nagraniu Ewa Kozioł.

- Jeśli zmagasz się z problemami pamięciowymi, zapominasz prostych słów czy nazw, bylica może być Twoim ziołowym sojusznikiem. Jest to naturalny eliksir, który pomaga nam przetrwać te momenty zamieszania i rozproszenia. Co więcej, bylica pomaga odnaleźć równowagę między naszymi zdolnościami do abstrakcyjnego myślenia a codziennymi, prostymi zadaniami. Nie tylko poprawia naszą pamięć, ale także wzmacnia naszą zdolność do koncentracji, pomagając nam być obecnymi i skupionymi na tym, co robimy - twierdzi znana zielarka.

Co ciekawe, ta niezwykła roślina w południowej Europie jest często używana jako przyprawa. Stosuje się ją do surówek i zup, jednocześnie nadając im ciekawego, zielnego aromatu i czerpiąc całymi garściami z właściwości prozdrowotnych. A jak poleca stosować ją Ewa Kozioł?

Jak przyrządzić eliksir na pamięć z bylicy?

Sposób przyrządzenia naparu z bylicy pospolitej jest niezwykle prosty — wprost przeciwnie do zalet, które posiada. Jak tłumaczy Ewa Kozioł, wystarczy zalać 1-2 łyżeczki suszonej lub kilka listków świeżej bylicy szklanką wrzątku i zaparzać pod przykryciem przez 10-15 minut.

Według zielarki tak przygotowany eliksir trzeba pić trzy razy dziennie. Utrzymując tę regularność, powinniśmy szybko zacząć zauważać poprawę pamięci i koncentracji!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także