NewsyKupił zaledwie 2 piwa w lokalu w Gdańsku. Gdy pokazał w internecie paragon, od razu zarzucili mu kłamstwo

Kupił zaledwie 2 piwa w lokalu w Gdańsku. Gdy pokazał w internecie paragon, od razu zarzucili mu kłamstwo

Kosmiczna cena piwa nad morzem - Pyszności; Foto: Canva.com
Kosmiczna cena piwa nad morzem - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
27.08.2022 12:42, aktualizacja: 27.08.2022 17:32

Okazuje się, że aktualna cena piwa nad morzem może zaskakiwać. Niedawno doświadczył tego klient jednej restauracji w Gdańsku. W związku z tym zdjęcie "paragonu grozy" zostało opublikowane na Twitterze. Na dwa piwa mężczyzna musiał wydać sporo pieniędzy. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Wysokie ceny i szalejąca inflacja

Restauracja - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Podczas urlopu często korzystamy z ofert restauracji, czy pubów. Jednak ze względu na szalejącą inflację, musimy mierzyć się również z wysokimi cenami żywności. W związku z tym przed zamówieniem napoju, czy dania warto sprawdzić dokładnie jego cenę.

Dzięki temu, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i nerwy. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy. W konsekwencji niekiedy zdarza się, że suma pieniędzy do zapłaty na paragonie jest dla nas niewiarygodnie duża. 

Cena piwa nad morzem

Jakiś czas temu użytkownik Twittera opublikował zdjęcie paragonu z jednej restauracji. Dostał je od swojego znajomego, który miał okazję skorzystać z usług jednego lokalu w Gdańsku. Mężczyzna za dwa piwa musiał zapłacić aż 40 złotych.

Reakcja internautów

Post na twitterze wzbudził wiele kontrowersji. Niektórzy nie dowierzali temu, że jedno piwo może kosztować aż 20 złotych. Jednak wiele osób nie było zdziwionych tak wysoką ceną. Dodatkowo w komentarzach pojawiły się również paragony z innych miejsc, które przedstawiały m.in. ceny piwa.

W Gdyni (nad morzem) kraftowe piwo 0,5 litra z kija 13 - 15 zł. Przemysłowe to koszt 10 - 13 zł. Mogą być lekkie odchyły. Ale na pewno nie 20. Poproszę o adres knajpy.
Nie oszukuj i nie pisz bzdur. To nie jest prawdziwy paragon.

W związku z tym autor postu postanowił podać nazwę i adres restauracji, z której pochodził paragon:

Proszę bardzo, adres i nazwa lokalu. Można sobie sprawdzić. Rachunek jest autentyczny żaden przekręt. Gwarantuje! Wszystkim "miłym inaczej" za komentarze w stylu wytrzyj gile, kup sobie małpkę serdecznie dziękuję i wspólnie poczekajmy do wakacji... Będzie taniej!

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować papryczki nadziewane serem z mięsem mielonym krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także