NewsyWybrał się na schabowego w USA. Był w szoku, gdy dostał paragon

Wybrał się na schabowego w USA. Był w szoku, gdy dostał paragon

Cena schabowego w USA - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube Maciej Je
Cena schabowego w USA - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube Maciej Je
18.02.2023 08:36

Jaka jest najlepsza kuchnia na świecie? To oczywiste, że kuchnia polska. Nie powinno w związku z tym być żadnym zaskoczeniem, że Polacy żyjący na obczyźnie, tęsknią za tradycyjnym schabowym, czy pomidorówką. A czy wiesz, jaka jest cena schabowego w USA? Sprawdził to pewien Polak, żyjący w Stanach Zjednoczonych.

Jaka jest cena schabowego w USA?

Polania żyjąca w Stanach Zjednoczonych to naprawdę liczna grupa. Można się było o tym przekonać podczas ostatnich zawodach w skokach narciarskich w Lake Placid, kiedy to polscy kibice niemal w całości wypełnili trybuny pod skocznią narciarską. Nie powinno być, w związku z tym, żadnym zaskoczeniem, że w tych większych miastach, większość osób tu żyjących, może się wybrać do restauracji, które serwują tradycyjne dania kuchni polskiej. Jakość serwowanych tutaj dań, postanowił sprawdzić pewien polski YouTuber. Czy polskie dania smakują tu tak, jak w domu?

Schabowy i pomidorowa w USA - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube Maciej Je
Schabowy i pomidorowa w USA - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube Maciej Je

W jednej z nowojorskich restauracji, można zjeść dania, takie jak pomidorowa i schabowy. Pewnym zaskoczeniem, z pewnością będzie cena tych dań. Za taki dwudaniowy obiad trzeba zapłacić 28,80 dolarów, co przy dzisiejszym kursie i przeliczeniu na złotówki daje kwotę niemal 130 zł. Wydaje się dużo, nawet jeśli porcje nie należą do tych najmniejszych. Jednak trzeba przyzwyczaić się do faktu, że ceny w zagranicznych restauracjach, nie są dostosowane do polskich realiów.

Jak smakuje pomidorówka i schabowy w restauracji w USA?

Restauracja Relax w Nowym Jorku serwuje dania kuchni polskiej, od 1997 roku. YouTuber Maciej je odwiedził tę restaurację i wybrał dwa polskie klasyki, czyli pomidorówkę i schabowego. Pomimo tego, że cena schabowego w USA nie należy do najniższych, to jednak jakość dań jest w pełni satysfakcjonująca.

Zupa bardzo smaczna. Taka domowa bym powiedział. I chyba takie jest tutaj jedzenie. Drugie danie też jest bardzo domowe. Naprawdę smaczne puree ziemniaczane oblane sosem pieczeniowym. Sam schabowy z chrupiącą panierką - nie za cienki, nie za gruby. Nie jest taki tłusty, jak czasem bywa.

Jak widać, warto odwiedzać tego typu miejsca, szczególnie gdy żyje się na obczyźnie. A jakie są twoje wrażenia z wizyty w tego typu miejscu?

Na swój polski obiad przygotuj mielone z serem w skórce z chrupiącego boczku. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także