NewsyCena za makaron z truskawkami na Mazurach. Proste danie kosztuje krocie

Cena za makaron z truskawkami na Mazurach. Proste danie kosztuje krocie

Horrendalnie drogi makaron z truskawkami na Mazurach - Pyszności / Foto: canva.com
Horrendalnie drogi makaron z truskawkami na Mazurach - Pyszności / Foto: canva.com
Agnieszka
21.06.2022 09:38

Makaron z truskawkami to szybkie, smaczne danie. Zazwyczaj jemy je latem, kiedy mamy ochotę na lekkie potrawy. Z reguły danie to jest tanie i proste w wykonaniu. Cena za makaron z truskawkami zaskakuje. Okazuje się, że w niektórych restauracjach może kosztować prawie 40 zł!

Cena za makaron z truskawkami na Mazurach

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com

Wydawałoby się, że makaron z truskawkami jest wyjątkowo tanim daniem. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że możemy za niego zapłacić nawet 38 zł. Przekonał się o tym autor bloga Pig Out. Zamówił on makaron z truskawkami w jednej restauracji na Mazurach.  Na to proste danie musiał wydać, aż 38 zł!

"Zapłaciłem za ten makaron z truskawkami 38 zeta. I tak przyfarciłem, bo w drugiej knajpie był po 42. Do nikogo nie mam pretensji. Sam sobie tego bata ukręciłem, aczkolwiek następny raz, jak mi się zechce jeziora, będę wybierał między Como a Gardą. Strefa euro jest jednak kapkę przyjaźniejsza dla portfela" - napisał autor bloga Pig Out w poście na Facebooku.

Autor bloga PigOut zamieścił zdjęcie dania, które zamówił. Dodatkowo podkreślił również, że znał cenę potrawy przed jej zakupem.

" To nie jest tak, że nie wiedziałem, jakie są ceny. Były podane na wejściu i wziąłem to na klatę. Rzucam to jako ciekawostkę, bo kto prywaciarzowi zabroni? Ale zastanawiam się, czy trafiłem na lokal, który goli, bo nie ma konkurencji, czy to już jest standard w tym sezonie?" - zaznaczył autor

Burza pod postem na Facebooku

Makaron z truskawkami - Pyszności / Źródło: canva.com
Makaron z truskawkami - Pyszności / Źródło: canva.com

Post na Facebooku wywołał wielkie poruszenie wśród internautów. Wiele osób nie kryło oburzenia tak wysoką ceną za zwykły makaraon z truskawkami. Autor dodał, że do makaronu z truskawkami dostał również sos.

" Żeby nie było. Do tego makaronu był sosik truskawkowy podany w osobnym naczyniu, co powiedzmy podbija koszt dania o 2, 50 zł. Byłem w takim szoku, że nie objąłem go w kadrze" - dodaje autor bloga Pig Out

Obecnie produkty żywnościowe są horrendalnie drogie. Wysokie ceny dostrzegamy na co dzień w supermarketach. Okazuje się, że również w restauracjach musimy bardzo dużo płacić za tak proste potrawy, jak np. makaron z truskawkami.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować tort truskawkowy bez pieczeni krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także