NewsyCeny w Biedronce w 1999 roku. Śmieszne ceny kawy, czekolady czy masła

Ceny w Biedronce w 1999 roku. Śmieszne ceny kawy, czekolady czy masła

Ceny w Biedronce z roku 1999 - Pyszności / Foto: twitter.com/PLPierwszy ; canva.com
Ceny w Biedronce z roku 1999 - Pyszności / Foto: twitter.com/PLPierwszy ; canva.com
Agnieszka
20.06.2022 18:55

Obecne ceny w supermarketach ścinają z nóg. Zastanawiamy się jak sobie radzić z rosnącą inflacją. Produkt, który dawniej kosztował kilka złotych, dzisiaj kosztuje już kilkanaście. Czy pamiętacie, jak to było w 1999 roku? Dzisiaj przypomnimy wam, ile wynosiły ceny w Biedronce ponad dwadzieścia lat temu.

Inflacja w Polsce

Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com

W zeszłym miesiącu inflacja w Polsce osiągnęła prawie 14%. W związku z tym na widok nowych cen w supermarkecie łapiemy się za głowy. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że lepiej nie będzie.

Obecnie za zwykły bochenek chleba w niektórych piekarniach musimy zapłacić aż 10 zł. Jeszcze niedawno wystarczyło tylko 2 zł. Z sentymentem wspominam poprzednie lata. Dzisiaj cofniemy się w czasie i przedstawimy ofertę Biedronki z 1999 roku.

Pewien internauta udostępnił w sieci zdjęcia gazetki Biedronki z 1999 r. Dzięki temu mamy niezwykłą okazję do spojrzenia z tęsknotą na tamte kwoty.

Ceny w Biedronce w 1999 roku

Na przestrzeni lat, ceny produktów spożywczych zmieniły się diametralnie. Możemy to zauważyć na przykładzie oferty Biedronki z 1999 roku. Poniżej przedstawiamy kilka pozycji, za które dawniej zapłacilibyśmy mniej.

  • Kawa
Ziarna kawy - Pyszności / Foto: canva.com
Ziarna kawy - Pyszności / Foto: canva.com

Za opakowanie kawy MK Cafe obecnie zapłacimy nawet kilkanaście złotych. Dwadzieścia lat temu produkt ten można było kupić za jedynie 4, 29 zł.  Niestety obecnie koszt kaw waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. W związku z tym nie każdego stać na ten luksusowy produkt.

  • Mydło dla dzieci

W 1999 roku Biedronka oferowała mydło Bambino (100 g) za 0,92 zł. Obecnie za 90 g produktu zapłacimy prawie trzy razy więcej. W niektórych sklepach cena mydła wynosi nawet ponad 5 zł.

  • Czekolada
Czekolada z orzechami - Pyszności / Źródło: pixabay.com
Czekolada z orzechami - Pyszności / Źródło: pixabay.com

Ritter Sport to pyszna, niemiecka czekolada. Można ją nabyć w prawie każdym supermarkecie. Produkt ten wyróżnia się charakterystycznym, kwadratowym kształtem.

Czy pamiętacie czekoladę Ritter Sport (100 g ) za  2,69 zł ? Okazuje się, że tyle płaciliśmy za nią 20 lat temu. Dzisiaj ażeby kupić ten pyszny produkt musimy wydać minimum 4 zł.

  • Papierosy

Obecnie za papierosy wydajemy kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt złotych. Dwadzieścia lat temu za jedno opakowanie płaciliśmy tylko 2, 19 zł ! Jest to  spora różnica. Warto wspomnieć, że za taką cenę można było kupić w Biedronce papierosy BAX. Produkt ten nie jest już dostępny w sprzedaży.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zupę krem z pomidorów koktajlowych krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także