NewsyCezary Żak pozbył się 30 kilogramów i wciąż trzyma formę. Świetny wygląd zawdzięcza żonie

Cezary Żak pozbył się 30 kilogramów i wciąż trzyma formę. Świetny wygląd zawdzięcza żonie

Cezary Żak przeszedł niebywałą metamorfozę, fot. Facebook
Cezary Żak przeszedł niebywałą metamorfozę, fot. Facebook

12.05.2023 08:31, aktual.: 12.05.2023 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odpowiednia motywacja i wykluczenie z diety kilku składników przyniosły Cezaremu Żakowi niesamowity efekt. Aktor opowiedział o tym, jak wyglądała jego walka z otyłością. 

Cezary Żak nigdy nie uchodził za wzór idealnej sylwetki — powiedzmy to sobie szczerze. Na usprawiedliwienie aktora można rzec, że wyglądał on jednak dokładnie tak, jak miał wyglądać. Czy ktoś wyobraża sobie postać Karola Krawczyka z "Miodowych lat" jako szczupłego i wysportowanego crossfitowca? Nie, to by nie przeszło. A kontrast między Żakiem i serialowym Tadeuszem Norkiem miał być dokładni taki, jaki widzieliśmy: wyraźny.

Cezary Żak schudł 30 kilogramów - Pyszności; foto: Facebook
Cezary Żak schudł 30 kilogramów - Pyszności; foto: Facebook

Jednak rzeczy nieustannie się zmieniają i to, co kiedyś przynosiło Żakowi sukces na planie filmowym, dziś mogłoby mu utrudnić dalszą pracę w bezwzględnej branży aktorskiej. To właśnie z tego między innymi powodu Cezary Żak postanowił schudnąć. I trzeba przyznać, że jak chciał — tak zrobił. Na dodatek bardzo skutecznie; aktor zrzucił już 30 kilogramów. 

Cezary Żak opowiada o walce z otyłością

Kiedy telewidzowie i fani gwiazdy "Miodowych lat" zobaczyli, że sylwetka aktora uległa niezwykłej przemianie, wszyscy byli żądni wyjaśnień z jego strony. Gdzie się podział "stary" Cezary Żak? Mężczyzna wybrał się do studia "Dzień dobry TVN" i zdradził kilka szczegółów swojej metamorfozy. Okazało się, że jego motywacja miała dwa źródła. Po pierwsze: żonę, po drugie — branżę aktorską. 

Żak podzielił się też kilkoma refleksjami na temat nadwagi i walki o lepszą, zdrowszą sylwetkę. Aktor zauważył, że kluczowe jest zrozumienie, że walka z otyłością to nie kwestia dni, lecz lat, bo — nawet kiedy już osiągnie się swój cel — to utrzymanie prawidłowej wagi bywa trudniejsze od samego chudnięcia. Do tego potrzebne jest wsparcie bliskich i poznanie własnego organizmu.

Z czego zrezygnował Cezary Żak?

Cezary Żak zrezygnował m.in. z białego pieczywa - Pyszności; foto: Canva
Cezary Żak zrezygnował m.in. z białego pieczywa - Pyszności; foto: Canva

 Aktor zauważył, że jego największym problemem do tej pory było podjadanie między posiłkami. To dlatego postanowił jeść większe posiłki, by najadać się nimi aż do konkretnej godziny. Przekąski to nie jedyne, z czego zrezygnował. Żak nie je już ziemniaków i białego pieczywa (ciemny chleb je na śniadanie) i ograniczył spożywanie ryżu. Dwa razy w miesiącu pozwala sobie na kaszę gryczaną, a na obiady je mięso z warzywami.

Postawa aktora nie mieści się raczej w ścisłych kategoriach zaleceń dietetycznych, ale skoro jest skuteczna — to czapki z głów. To może teraz jeszcze odrobina aktywności fizycznej? Problem w tym, że Żak zawsze podkreślał, że nie jest jej fanem. Ten to naprawdę poznał swój organizm od A do Z!

Nuggetsy z kalafiorem to idealne danie nie tylko dla osób będących na diecie. Smakują obłędnie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także