NewsyCezary Żak zrzucił 30 kg. Zdradza sposób na pewny sukces

Cezary Żak zrzucił 30 kg. Zdradza sposób na pewny sukces

Cezary Żak przeszedł ogromną metamorfozę - Pyszności; Fot. Instagram: Cezary Żak/miodowe_lata (screenshot)
Cezary Żak przeszedł ogromną metamorfozę - Pyszności; Fot. Instagram: Cezary Żak/miodowe_lata (screenshot)
21.05.2023 15:20

Cezary Żak zaskarbił sobie sympatię widzów, wcielając się w rolę Karola Krawczyka w "Miodowych Latach". Po zakończeniu produkcji serialu postanowił radyklanie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Aktor w trzy lata zgubił 30 kg, przez co, wcielając się w podwójną rolę wójta i księdza w "Ranczu", był już nie do poznania. Co stoi za tak spektakularną metamorfozą aktora?

Cezarego Żaka większość kojarzy z jego kultowych już w "Miodowych Latach" oraz "Ranczu". O ile w pierwszej produkcji dał się poznać jako pan o niemałych rozmiarach, tak już wcielając się w rolę wójta i księdza był po spektakularnej metamorfozie. Aktor schudł aż 30 kg w trzy lata, co mocno odbiło się na jego wyglądzie. Co więcej, Żak do tej pory utrzymuje wagę, co również jest niemałym sukcesem.

Cezary Żak zrzucił 30 kg. Jaką dietę stosował?

Sekretem spektakularnej metamorfozy aktora nie jest dieta czy inny "magiczny" sposób, mający umożliwić szybką utarte na wadze. Cezary Żak podkreślił w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN", że to, jak obecnie wygląda, jest efektem ciężkiej pracy, która trwała kilka lat. W tym czasie zmienił styl życia i poznał własny organizm. Dzięki temu uświadomił sobie, co mu szkodzi oraz co pozytywnie wpływa na jego organizm.

- Trzeba pamiętać, że nie da się tego zrobić szybko, w dwa tygodnie, a nawet w dwa miesiące. Aby osiągnąć upragnione rezultaty, po prostu trzeba zrozumieć, że to jest długotrwały proces. A poza tym uwierzyć w to, że naprawdę chce się schudnąć - powiedział w rozmowie z serwisem Gazeta.pl.

Jak zdradził, jedzenie małych porcji dań w niewielkich odstępach czasu w jego przypadku nie sprawdzało się. Aktor postawił się na bardziej obfite posiłki, ale jedzone rzadziej. Unikał również podjadania. Z jadłospisu wyeliminował białe pieczywo i ziemniaki, a na ciemny chleb zaś pozwala sobie wyłącznie podczas śniadania. Najczęściej na jego talerzu pojawia się mięso z warzywami, dwa razy w miesiącu serwuje sobie kaszę gryczaną, niekiedy także ryż.

Jak schudł Cezary Żak?

Jednak nie tylko zmiana nawyków żywieniowych stoi za tak spektakularną przemianą aktora. W śniadaniowym programie Cezary Żak przyznał, że istotna była dla niego motywacja związana z nowymi wyzwaniami zawodowymi. Aktorskie kreacje, w jakie przyszło mu się wcielać, wymagały od niego zmiany wyglądu. Niezwykle ważne było też wsparcie i pomoc najbliższych, zwłaszcza żony. Żak zdradził, że między innymi dzięki temu do tej pory udaje mu się utrzymać wagę.

- Po pracy na planie "Rancza" miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza - mówił Żak w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN".

Aktor tłumaczy, że dieta powinna stanowić początek stałej zmiany nawyków żywieniowych, a nie być krótkotrwałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak podkreśla, właśnie takie podejście zapewni trwałe efekty, ponieważ pozwala ono na świadome porzucenie szkodliwych i niezdrowych nawyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także