PrzepisWeź z kuchni i pokrój. Połóż obok łóżka, a komary uciekną

Weź z kuchni i pokrój. Połóż obok łóżka, a komary uciekną

Cytryna jest idealna na komary (ADOBE)
Cytryna jest idealna na komary (ADOBE)
08.06.2023 14:30, aktualizacja: 08.06.2023 15:13

Cytryna stanowi idealny dodatek do lemoniady. Czy wiedzieliście jednak, że nie znoszą jej komary? Dzięki niej insekty nie będą już wam przeszkadzały i niszczyły zasłużonego wypoczynku.

Latem mamy największy problem z różnego rodzaju robakami, najbardziej w kość dają nam się komary. Uaktywniają się one szczególnie w ciepłe wieczory, kiedy chcemy odpocząć na łonie natury z rodziną. Kiedy nie ma słońca, a pogoda jest ładna, możemy spodziewać się "ataku" tych insektów. Komary lubią towarzystwo stojącej wody (często można spotkać je na jeziorem), zacienione oraz wilgotne miejsca.

Cytryna idealna na komary. Pokrój ją i połóż obok łóżka

Ukąszenie nie jest przyjemną sprawą. Swędzi, a na skórze pojawiają się nieestetyczne bąble. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na swoją garderobę. Pod żadnym pozorem nie zakładajmy czarnych i niebieskich ubrań - te kolory przyciągają komary. Powinniśmy też częściej brać chłodne prysznice, które obniżą ciepłotę ciała. Unikajmy też kwiatowych i słodkich perfum - to idealny wabik na owady.

Co jeszcze pomoże pozbyć się komarów? Idealnym wyborem będzie pewien składnik, który mamy w kuchni, czyli cytryna. Wystarczy, że wyciśniemy z niej sok i posmarujemy nim skórę w zgięciach łokci, pod kolanami i na szyi. Kiedy zdecydujemy się na ten krok, nie możemy wychodzić na słońce. Owoc ma bowiem właściwości fotouczulające. Możemy też pokroić cytrynę w plasterki i położyć obok łóżka. Zapach skutecznie odstraszy insekty.

Cytryna (pexels)
Cytryna (pexels)

Jak w prosty sposób pozbyć się komarów?

Istnieje wiele sposobów na te owady. Nie tylko cytryna potrafi się z nimi rozprawić. Możemy skorzystać także z:

  • Pelargonii, lawendy i kocimiętki - insekty nienawidzą ich zapachu i domu, w których da się wyczuć ten aromat omijają szerokim łukiem, lawenda przyda się także w walce z meszkami i molami spożywczymi,
  • komarzycy - wydziela woń kamfory, która odstrasza komary,
  • bazylii, tymianku, kolendry i szałwii - wystarczy, że postawimy je na oknie,
  • mięty - ze względu na mentol,
  • pomidorów - naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Karolinie udowodnili, że komary ich dosłownie nienawidzą,
  • olejków eterycznych - szczególnie miętowego, eukaliptusowego i z trawy cytrynowej.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także