NewsyJolanta Kwaśniewska kończy 67 lat. Zdradza, co je, że wciąż wygląda tak zjawiskowo

Jolanta Kwaśniewska kończy 67 lat. Zdradza, co je, że wciąż wygląda tak zjawiskowo

Jaką dietę stosuje Jolanta Kwaśniewska? - Pyszności; Fot. Instagram: Łukasz Jemioł (screenshot)
Jaką dietę stosuje Jolanta Kwaśniewska? - Pyszności; Fot. Instagram: Łukasz Jemioł (screenshot)
29.04.2023 07:15, aktualizacja: 29.04.2023 07:41

Jak wygląda dieta Jolanty Kwaśniewskiej? Na próżno szukać tutaj sekretnych tajników na wieczną młodość i nienaganną sylwetkę. Eksprezydentowa po prostu racjonalnie podchodzi do żywienia. Dzięki temu do tej pory może pochwalić się promienną cerą i zgrabną figurą.

Jolanta Kwaśniewska w tym roku obchodzić będzie 67. urodziny. Kiedy miała 40 lat, jej mąż zacząć piastować stanowisko prezydenta RP, a ona została Pierwszą Damą, jedną z najbardziej rozpoznawalnych - nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. Niespełna 30 lat temu, kiedy pojawiła się na świeczniku, zasłynęła jako niezwykle elegancka, pełna klasy i szyku kobieta o nienagannej sylwetce. Do dzisiaj zmieniło się niewiele. Kwaśniewska wciąż zdaje się być w doskonałej formie.

Dieta Jolanty Kwaśniewskiej. Do czego słabość ma eksprezydentowa?

Dieta Jolanty Kwaśniewskiej opiera się głównie na racjonalnym podejściu do jedzenia. Prezydentowa stawia na zrównoważone posiłki. Przyznaje, że z jej jadłospisu zniknęło mięso, ale sposób żywienia, jaki praktykuje, nie należy do rygorystycznych. Stara się jeść często i regularnie małe porcje posiłków. Eksprezydentowa ma niewielką słabość do wina, okazjonalnie więc sięga po kieliszek ulubionego trunku.

- My z przyjemnością wypijamy z mężem po kieliszku wina. Przez bardzo długi czas jesteśmy wegetarianami. W ogóle nie pijemy żadnego alkoholu, nie jemy mięsa, wędlin. Prowadzimy zdrowy, bardzo higieniczny tryb życia - powiedziała na antenie "Radia Zet".

Jak schudła Jolanta Kwaśniewska?

Kilka lat temu Kwaśniewska przeszła na dietę, dzięki której udało się jej zgubić 15 kilogramów. Wówczas w jej menu pojawiło się więcej warzyw i owoców, a makarony zostały zastąpione kaszami. Była Pierwsza Dama rozstała się ze słodkościami i pieczywem oraz zredukowała ilość soli, dodawanej do posiłków. Nowy styl życia polegał na bardziej racjonalnym podejściu do żywienia. Nie było tam miejsca na liczenie kalorii, ale na zdrowsze i częściej spożywane posiłki.

Była Pierwsza Dama włączyła też więcej aktywności w plan dnia: pojawił się basen, spacer z kijkami czy częstsze chodzenie po schodach zamiast zamiast korzystania z windy. Kwaśniewska przyznała, że nigdy nie współpracowała z trenerem personalnym i z braku czasu nie chodziła też na siłownię, ale był czas, kiedy codziennie w domu wykonywała brzuszki. Obecnie eksprezydentowa nadal dużo czasu spędza na aktywnościach fizycznych. Poleca tradycyjne spacery zwłaszcza w pięknych okolicznościach przyrody, takich jak las czy park.

Zobaczcie też , jak przyrządzić podudzia z kurczaka z piekarnika:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także