NewsyDostał niski napiwek więc wściekł się. Tydzień później dostał list i było mu wstyd

Dostał niski napiwek więc wściekł się. Tydzień później dostał list i było mu wstyd

Pyszności; Kelner wypisujący rachunek
Pyszności; Kelner wypisujący rachunek
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

15.08.2023 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kelner otrzymał niski napiwek, wynosił on 3,27 zł. Mężczyzna nie był zbyt zadowolony z takiego obrotu sprawy. Przecież bardzo się starał, by klienci dobrze się czuli w restauracji. Tydzień później otrzymał wzruszający list. Było mu wstyd.

Praca kelnera nie jest prosta. Nie dość, że musi szybko dostarczyć jedzenie do stołu, używać siły fizycznej, to jeszcze często zmaga się z trudnymi klientami. Najbardziej kontrowersyjnym tematem są jednak napiwki. To właśnie one najbardziej "zawiniły" w tym przypadku. Kelnerowi nie podobało się, że pewna grupa osób była na tyle oszczędna, że zostawiła mu tylko 3,27 zł. Jakież było jego zdziwienie, gdy tydzień później dostał list. Był bardzo wzruszony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo


Weź ziemniaki, mięso i tortillę. Powstanie tak pyszny obiad, że będziesz go robić prawie codziennie

Nie ma nic bardziej frustrującego, gdy dajesz z siebie wszystko, a nie otrzymujesz w zamian nic. Tak właśnie było ostatnio, kiedy obsługiwałem grupkę nastolatków, która zostawiła mi nieco ponad 3 złote napiwku, a wychodząc z restauracji, szeroko się uśmiechali. Wszystko to wyglądało tak, jakby zrobili to z przekąsem i uszczypliwością - napisał w poście.

napisał w poście.

Kelner był wściekły. Nie szczędził gorzkich słów. Uznał nawet, że brak napiwku byłoby lepszym rozwiązaniem. Jego zdaniem klienci zakpili z jego pracy.

"Te uśmiechy wydawały mi się fałszywe. Sam kiedyś byłem młody, ale rodzice nauczyli mnie szacunku do innych osób, widocznie tym osobom zabrakło wychowania…" - kontynuował.

Kolejnego dnia otrzymał list, który wszystko zmienił

Kelner nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Gdy przyszedł do pracy, czekał na niego odręcznie napisany list. Kiedy go przeczytał, najpierw poczuł ogromny wstyd, a potem się wzruszył. Osoba, która napisała kartkę, wyjaśniła sytuację. W kopercie znalazł też pieniądze.

"Dziękujemy za potraktowanie nas jak dorosłych. Chciałabym też przeprosić za zachowanie mojej grupy. Z racji tego, że ta sytuacja była dla nas nowa, nasze młode umysły (mamy po 13 lat) nie potrafiły sobie poradzić z rachunkiem (...). Niestety zapomnieliśmy i nie wiedzieliśmy, ile napiwku powinniśmy zostawić... Wyciągnęliśmy wz kieszeni wszystkie pieniądze, jakie mieliśmy i zostawiliśmy 3,27 zł. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak niska jest to kwota" - czytamy w liście. Młodzież zostawiła w kopercie dodatkowe 40 złotych za to, że "kelner był dobrą i miłą osobą".

Kelner otrzymał list, który wszystko zmienił

  • list
  • Kelner otrzymał list
[1/2] listŹródło zdjęć: © Facebook
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także