NewsyInfuencer próbował przeżyć dzień za 5 złotych kupując tylko w Biedronce. Niewiarygodne, co musiał jeść

Infuencer próbował przeżyć dzień za 5 złotych kupując tylko w Biedronce. Niewiarygodne, co musiał jeść

Dzień za 5 zł- Pyszności źródło Canva, TikTok: MrKryha
Dzień za 5 zł- Pyszności źródło Canva, TikTok: MrKryha
Ewa

02.11.2022 20:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy da się przeżyć dzień za 5 zł? Influencer postanowił przeprowadzić eksperyment i spędzić tak jeden dzień. Czy udało mu się najeść?

Podwyżki cen w sklepach

W październiku 2022 roku inflacja osiągnęła rekordowy wynik 17,9%. Tak źle nie było od ponad 25 lat. Drożeje energia, paliwa i żywność, przez co coraz więcej osób popada w ogromne problemy finansowe. Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie koniec, a apogeum wysokich cen osiągniemy w pierwszym kwartale następnego roku. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być oszczędzanie. Polacy rezygnują z rozrywki, kultury i wizyt w restauracjach. Częściej szukają promocji- do łask wróciły gazetki reklamowe supermarketów.

Patentów na oszczędzanie jest sporo i warto wdrążyć je w życiu już teraz.

Dzień za 5 zł- Pyszności/ źródło: Canva
Dzień za 5 zł- Pyszności/ źródło: Canva

Dzień za 5 zł

Jedną z rzeczy, na której możemy oszczędzać jest jedzenie. Popularny na TikToku oraz YouTube infulencer MrKryha postanowił pójść o krok dalej i spróbował wyżywić się za nie więcej niż 5 zł przez cały dzień.

Na pierwszy ogień poszła Biedronka. Za 5 zł mężczyzna kupił najtańszą zupkę chińską, serek topiony, bułkę oraz pół kilograma ziemniaków. Na śniadanie zjadł pół zupki chińskiej oraz pół kajzerki z serkiem topionym. Na obiad zaserwował pieczone ziemniaki, nacięte wcześniej i polane odrobiną oleju. Na kolację powtórka ze śniadanie i tak minął cały dzień. Podany jadłospis pozwolił na dostarczenie organizmowi 1000 kcal. Zagłuszył głód, jednak na pewno nie zapewnił uczucia sytości oraz nie dostarczył odpowiednich makro i mikroelementów. Dzień za 5 zł jest możliwy, jednak nie jest to życie, jakie ktokolwiek chciałby wieść.

Tanie jedzenie w Auchan

Poza Biedronką Mr Kryha odwiedził również Auchan. Za niecałe pięć złotych kupił najtańszą paczkę ryżu, 50 gramów pieczarek, dwie kajzerki, marchewki i dwa plasterki najtańszego sera. Śniadanie było królewskie, w porównaniu do dnia z Biedronki- kajzerka z serem żółtym i pieczarkami, zapieczona w piekarniku. Do tego porcja ugotowanego ryżu. Obiad to ten sam ryż, tym razem z dodatkiem marchewki. Kolacja wygląda tak samo, jak śniadanie. Taki dzień pozwolił na dostarczenie organizmowi 1850 kcal. Wciąż jednak było to płaskie jedzenie, bez wielu wartości odżywczych i witamin.

Tanie gotowanie- dzień za 5 zł

Chociaż zjeść za 5 zł na dzień z pewnością się da, to na dłuższą metę jest to po prostu szkodliwe. Eksperyment powinien zwrócić naszą uwagę na osoby potrzebujące- co czwarta wypłacana w Polsce emerytura jest niższa niż 1600 zł. Po opłaceniu czynszu, rachunków i leków na życie pozostaje niewiele więcej niż 5 zł.

Przepis na tani sernik znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także