NewsyPostanowiła jeść jak prawdziwa Amerykanka. Po miesiącu diety opartej o fast foody kobieta schudła

Postanowiła jeść jak prawdziwa Amerykanka. Po miesiącu diety opartej o fast foody kobieta schudła

Postanowiła jeść jak prawdziwa Amerykanka. Po miesiącu specjalnej diety kobieta schudła - Pyszności; Foto: Canva.com
Postanowiła jeść jak prawdziwa Amerykanka. Po miesiącu specjalnej diety kobieta schudła - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
28.08.2022 14:05

USA zazwyczaj kojarzy nam się z tłustym jedzeniem typu fast food. Wśród często spożywanych dań królują tam m.in. steki, pizza, czy burritos. W związku z tym mamy wrażenie, że taka dieta może doprowadzić jedynie do otyłości.  Dziennikarka portalu onet.pl postanowiła sprawdzić to na własnej skórze. Przez miesiąc jadła jak prawdziwa Amerykanka. Efekt był zaskakujący!

Nawyki żywieniowe w USA

Hamburger - Pyszności; Foto: Canva.com
Hamburger - Pyszności; Foto: Canva.com

Według portalu kobieta.onet.pl w USA znajdziemy wiele lokali oferujących jedzenie typu fast food. Mieszkańcy USA często sięgają po hamburgery, czy burritos. Oprócz tego, w supermarketach znajdziemy szeroki wybór zamrożonych posiłków - gotowych w kilka minut.

Aby je przygotować wystarczy użyć jedynie piekarnika, czy mikrofalówki. Okazuje się, że produkty takie często zawierają już specjalne plastikowe naczynia, na których można od razu zjeść posiłek.

Ciekawy eksperyment

Wydawałoby się, że amerykańskie nawyki żywieniowe prowadzą głównie do otyłości. Postanowiła to sprawdzić dziennikarka onet.pl. Przez miesiąc jadła z amerykańską rodziną z Los Angeles. 

Przez miesiąc jadłam z amerykańską rodziną z Los Angeles. Było dużo, tłusto, niezdrowo i oczywiście "fast". Mimo to po powrocie do Polski okazało się, że schudłam. - czytamy na kobieta.onet.pl
Tacos - Pyszności; Foto: Canva.com
Tacos - Pyszności; Foto: Canva.com

Kobieta opisała swój jadłospis na portalu kobieta.onet.pl. W ciągu dnia spożywała takie produkty jak podgrzewana kanapka typu foccacia, mięsne burrito, czy tacos. Dodatkowo piła takie napoje jak mrożona kawa waniliowa ze Starbucks, czy Coca Cola.

Dziennikarka często jadła na mieście bądź zamawiała posiłki z dostawą do domu. Jeśli chciała przygotować obiad w domu - sięgała po zamrożone, gotowe dania. Oprócz tego czasami między posiłkami jadła przekąski typu jagodzianka, czy kwaśne żelki.

Dlaczego dziennikarka schudła?

Mimo spożywania produktów o bardzo wysokiej kaloryczności, dziennikarka schudła aż 3 kg. Jak możemy przeczytać na kobieta.onet.pl, kobieta uważa, że przyczyniło się do tego kilka czynników. Wśród nich wymienia picie dużej ilości wody, rezygnowanie ze śniadań, brak dużego apetytu na słodkie przekąski oraz częste spacery.

Zobacz jak przygotować pieczonego kurczaka w całości na naszym kanale YouTube krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także