PrzepisPołożyłam kawałek folii aluminiowej przy zlewie. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo pieniędzy

Położyłam kawałek folii aluminiowej przy zlewie. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo pieniędzy

Folia aluminiowa- Pyszności/ źródło: Canva
Folia aluminiowa- Pyszności/ źródło: Canva
Ewa
23.02.2023 17:53

Folia aluminiowa to niezastąpiony gadżet w kuchni. Zrób z niej niedużą kulkę i trzymaj przy zlewie. Ten patent pomoże zaoszczędzić pieniądze.

Niezawodna do pakowania kanapek i przykrywania potraw, pomocna podczas pieczenia - folia z aluminium to kuchenny gadżet, który obowiązkowo znajduje się w naszej szufladzie. Od kiedy trzymam kawałek przy zlewie, w moim portfelu zostaje więcej pieniędzy. Zobacz, jak możesz wykorzystać zwykłą folię.

Folia aluminiowa przy zlewie

Z rolki folii aluminiowej oderwij kawałek i zwiń w kulkę. Brzmi nie tylko jak pomysł na zabawkę dla kota, ale również świetny patent na czyszczenie garnków. Doskonale zastąpi drucianą gąbkę i usunie przypalenia z garnków oraz patelni. Na dodatek zawsze jest pod ręką, zawsze czysta i gotowa do pracy.

Wolisz myć naczynia w zmywarce? Doskonale to rozumiemy. Foliową kulkę wrzuć do górnej szuflady zmywarki. W połączeniu z tabletkami do zmywania stworzy zabójczy punkt dla brudu. W ten sposób Twoje naczynia (a przede wszystkim szklanki) będą jeszcze bardziej lśniące i krystalicznie czyste.

Folia aluminiowa w pralce - Pyszności; Foto Canva.com
Folia aluminiowa w pralce - Pyszności; Foto Canva.com

Nie wzywaj hydraulika

Zatkany zlew to prawdziwa zmora. Chwila nieuwagi lub zagapienia się i tłuszcz z patelni trafia do odpływu. Tam z kolei osadza się na rurach, zmniejszając ich światło i powodując zatkanie odpływu. Przed wylaniem zużytego oleju z patelni, wyłóż odpływ kawałkiem folii aluminiowej, tworząc miseczkę. Wlej do niej tłuszcz a następnie wyrzuć do kosza na śmieci. Dzięki temu hydraulik nie będzie musiał cię odwiedzać, a ty zaoszczędzisz na jego wizytach.

Przepis na tosty w wersji XXL z piekarnika znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także