NewsyHelena Vondrackova wygląda jak bogini. 76-letnia gwiazda trzyma się jednej prostej zasady

Helena Vondrackova wygląda jak bogini. 76‑letnia gwiazda trzyma się jednej prostej zasady

Helena Vondrackova ma figurę nastolatki, fot. Facebook, YouTube
Helena Vondrackova ma figurę nastolatki, fot. Facebook, YouTube
11.07.2023 19:55, aktualizacja: 11.07.2023 21:32

Helena Vondrackova włada czeską sceną muzyczną. Wszyscy znamy jej "Malovany dzbanek", który pojawia się również na wielu polskich imprezach. Piosenkarka stara się wyglądać perfekcyjnie nie tylko na koncertach. Od lat stosuje pewien trik, dzięki któremu zawsze wzbudza zachwyt.

Artystka podczas występów zawsze prezentowała się nienagannie i lekko. Tak jest do teraz. Chociaż niedawno skończyła 76 lat, to nadal ma figurę nastolatki. Jak ona to robi? Vondrackova zdradziła kilka swoich tajemnic.

Helena Vondrackova ma 76 lat i figurę nastolatki

- Trochę sportu, a po 17:00 nic nie jeść. To wcale nie jest takie trudne! - powiedziała niegdyś w wywiadzie dla "Telemagazynu".

To jej główna zasada. Posiłki spożywa w określonych godzinach. Dba też o swoje ciało i skórę. Używa jedynie sprawdzonych kosmetyków. Nie stroni od aktywności fizycznej, dzięki której ma dość dobrą kondycję.

- Dużo się ruszam. Tłuszcz spalam przy pieleniu i kopaniu grządek w moim ogromnym ogrodzie. Na zakupy jeżdżę rowerem. Codziennie ćwiczę w domowej siłowni, gram w tenisa - przyznała Helena Vondrackova w rozmowie z "Rewią".

Dla artystki również jadłospis jest ważny. Zwraca szczególną uwagę na to, co je. Od lat stosuje jedną, bardzo prostą zasadę: stara się jeść częściej, ale po trochu. Największe znaczenie mają dla niej śniadania - te muszą być obfite. Vondrackova ograniczyła masło i alkohol. Czasem pozwala sobie na lampkę czerwonego wina.

Jaka jest największa motywacja Vondrackovej?

Artystka jest szczęśliwa w związku z 12 lat młodszym mężczyzną. Z tej relacji czerpie swoją witalność. W rozmowie z "Super Exspressem" opowiedziała, jak wygląda taki związek. Okazuje się, że ma on mnóstwo zalet.

- Taki mąż motywuje do tego, żeby dziewczyna się starała, dbała o siebie. Jest większa mobilizacja. Kobieta cały czas ma potrzeby, więc młodszy mężczyzna jest lepszy. Potrafi je zaspokoić. Poza tym mój mąż jest dla mnie podporą. Czuję się z nim bardzo fajnie - przekonywała Helena Vondrackova.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także