NewsyDietetyk nie zostawił suchej nitki na Drwalu z McDonald's. Pokazał, ile ma tłuszczu

Dietetyk nie zostawił suchej nitki na Drwalu z McDonald's. Pokazał, ile ma tłuszczu

Ile tłuszczu ma Drwal - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Świat według Tomka oraz Facebook; konto: dr Michał Wrzosek
Ile tłuszczu ma Drwal - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Świat według Tomka oraz Facebook; konto: dr Michał Wrzosek
30.01.2023 11:07

Pojawienie się burgera Drwala w nowej odsłonie, znów rozbudziło emocje w fanach tej sezonowej oferty McDonald's. Placek ziemniaczany zamknięty w bekonowo-serowej bułce, z dodatkiem wołowiny i prażonej cebulki? Czemu by nie? Cóż, może właśnie dlatego, że to, ile tłuszczu ma Drwal, może zwalić z nóg. 

18 stycznia sezonowa oferta najsłynniejszej restauracji świata została poszerzona o nową wersję słynnego burgera Drwala. Tym razem można ją zakupić nie w wersji na ostro czy słodko, lecz w opcji "polskiej". Z plackiem ziemniaczanym.

O tym, jak wielką rewolucję stanowi nowy pomysł sieci, pisaliśmy już tutaj. Warto raz jeszcze przytoczyć wypowiedź Adama Pieńkowskiego, byłego szefa McDonald's Polska, który stwierdził, że ta kanapka "wywraca menu do góry nogami". Pytanie brzmi: czy tylko menu, czy również... nasze żołądki?

Ile tłuszczu ma Drwal - Pyszności; foto: Canva
Ile tłuszczu ma Drwal - Pyszności; foto: Canva

Ile tłuszczu ma Drwal?

Jedzenie w restauracjach typu fast food nigdy nie należało (i prawdopodobnie nigdy nie będzie) do zdrowego stołowania się. Chociaż ten fakt przestał już kogokolwiek zadziwiać, to i tak co jakiś czas w mediach pojawiają się nowe informacje na temat szkodliwości tego jedzenia.

Mimo że świadomość żywieniowa w Polakach rośnie, nie przekłada się to na liczby klientów odwiedzających największe sieci fast foodów. I chociaż istniały pogłoski, że nawet McDonald's nie uniknął skutków gastronomicznego kryzysu, to szybko były dementowane, a nowy burger Drwala momentalnie stał się hitem mediów społecznościowych. Jego pojawienie się i skład postanowił skomentować również Michał Wrzosek, znany w Internecie dietetyk i trener sportowy. Co powiedział na temat nowego Drwala? Nic dobrego.

(...)Prawie 5g soli - to tyle, ile wynosi dzienny limit spożycia soli. A do tego bekon i kotlet wołowy, czyli przetworzone czerwone mięso, które jest rakotwórcze. Ta kanapka ma aż 1064 kalorie.

- mówi w swoim nagraniu Wrzosek, nie pozostawiając na kanapce suchej nitki. Swoim obserwującym dał też znać, ile tłuszczu ma Drwal. A jest go niemało.

59 gramów tłuszczu, które serwujemy sobie wraz ze zjedzeniem jednego takiego Drwala, to, jak powiedział dietetyk, tak, jakbyśmy wypili 1/3 szklanki oleju na raz.

Myślisz, że wysoka cena za kanapkę Drwala z plackiem ziemniaczanym jest spowodowana... rosnącymi cenami oleju?

Może jednak lepiej zostać w domu i przygotować to danie z przepisu z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także