NewsyIwona Pavlović schudła 18 kg dzięki trzem prostym zasadom. Teraz nie wygląda na swój wiek

Iwona Pavlović schudła 18 kg dzięki trzem prostym zasadom. Teraz nie wygląda na swój wiek

Ivona Pavlović schudła dzięki 3 zasadom - Pyszności; fot. Instagram
Ivona Pavlović schudła dzięki 3 zasadom - Pyszności; fot. Instagram
16.06.2023 20:05, aktualizacja: 16.06.2023 22:21

"Są trzy czynniki, które pomagają zachować dobrą formę na długie lata" - twierdzi odmieniona Iwona Pavlović, prezentując sylwetkę po niebywałej metamorfozie. Jakich dokładnie zasad przestrzegała jurorka "Tańca z Gwiazdami"? Teraz wszystko stało się już jasne. 

Iwona Pavlović zyskała ogólnopolską rozpoznawalność, kiedy w 2005 roku zasiadła w jury "Tańca z gwiazdami". Od tego momentu cały kraj był świadkiem jej licznych przemian. Te jednak, do pewnego momentu, dotyczyły głównie... fryzury. Pavlović widzieliśmy więc już we włosach czarnych, rudych i blond; kręconych i prostych, dłuższych i krótszych. Dzisiaj "Czarna Mamba", bo taki pseudonim przylgnął do Pavlović, jest już po o wiele większej metamorfozie. 61-latka schudła 18 kilogramów i opowiedziała o tym, jak to osiągnęła.

Ivona Pavlović schudłą 18 kg - Pyszności; foto: Facebook
Ivona Pavlović schudłą 18 kg - Pyszności; foto: Facebook

Trzy zasady Iwony Pavlović

18 kilogramów mniej oznacza niemałą reorganizację życia. Jak twierdzi Pavlović, jednym z jej aspektów była zmiana rozmiaru kupowanych ubrań z 42 na 36. Taki efekt rzadko przychodzi bez ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Jakie starania musiała przedsięwziąć jedna z największych gwiazd polskiej sceny tanecznej? O szczegółach opowiedziała "Poradnikowi Zdrowie":

Są trzy czynniki, które pomagają zachować dobrą formę na długie lata. Pierwszy to ruch. On wywołuje w nas uśmiech, podnosi adrenalinę i hartuje. Ja, poza tańcem, kocham kijki. Ale nie spaceruję z nimi rekreacyjnie, tylko maszeruję bardzo szybkim, zdecydowanym krokiem.

- opowiedziała Iwona Pavlović, po czym dodała, że poza tańcem i spacerem znajduje też czas na uwielbianego przez siebie tenisa. Ponoć trenuje raz w tygodniu. Połączenie tego z pozostałymi aktywnościami fizycznymi i zbilansowaną dietą przyniosło jej wspaniałe, widoczne gołym okiem rezultaty.

Ivona Pavlović przepada za sałatkami z buraków i grillowaną piersią kurczaka - Pyszności; foto: Canva
Ivona Pavlović przepada za sałatkami z buraków i grillowaną piersią kurczaka - Pyszności; foto: Canva

Kolejną zasadą gwiazdy jest właśnie odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb jedzenie. Iwona Pavlović szczególnie lubi owsianki, owoce, ryby i warzywa. Często zajada się też grillowaną piersią kurczaka i sałatką z buraków i papryki. Na śniadanie zjada jajecznicę, a na kolację — twarożek. W tym momencie pojawia się trzecia i ostatnia zasada mistrzyni tańca towarzyskiego: czas posiłków. 

Staram się jeść bardzo regularnie. Do tego stopnia, że w telefonie ustawiłam budzik, żeby dzwonił co trzy godziny i przypominał mi, że mam coś zjeść. Zawsze mam w torebce zdrową przekąskę: jabłko, gruszkę, jakieś pestki czy ziarna

- zdradziła "Poradnikowi Zdrowie" Pavlović. Efekty postanowień widać gołym okiem. Pytanie brzmi tylko: czy będzie nam dane je podziwiać również w kolejnej edycji emitowanego w telewizji Polsat "Tańca z Gwiazdami"? Tego niestety dalej nie wiadomo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także