PoradyJak drylować wiśnie i czereśnie? Poznaj najlepsze sposoby

Jak drylować wiśnie i czereśnie? Poznaj najlepsze sposoby

Jak drylować wiśnie? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak drylować wiśnie? - Pyszności; Foto Canva.com
27.07.2023 15:03

Lato to właściwy moment, aby dowiedzieć się, jak drylować wiśnie i czereśnie bez konieczności używania drylownicy. Sezon na te owoce trwa krótko, a w wielu domach przygotowuje się rozmaite przetwory. Konieczne zatem usunięcie pestek. Sprawdź, jak najlepiej to zrobić domowym sposobem.

Za co Polacy tak kochają wiśnie i czereśnie? Przede wszystkim za niepowtarzalny smak i właściwości zdrowotne. Pewnym minusem mogą być jedynie pestki, których należy się pozbyć. Najlepiej jest zrobić to, wykorzystując drylownicę. Jednak nie każdy ma ją w swoim domu. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak sprawdzone domowe sposoby na drylowanie wiśni i czereśni. Jeśli chcesz pozbyć się pestek, to koniecznie zastosuj te najlepsze patenty.

Drylowanie wiśni i czereśni — dlaczego jest to konieczne?

Usunięcie pestek jest konieczne, gdy decydujesz się przygotować domowy dżem wiśniowy, soki, czy po prostu chcesz wykorzystać te sezonowe owoce do deserów i wypieków. Najpopularniejszą metodą pozbycia się pestek, jest oczywiście drylownica. Ale w przypadku, gdy jej nie masz w domu lub po prostu nie masz czasu na wyjście do sklepu, nie pozostaje ci nic innego, jak zastosowanie domowych sposobów.

Wykorzystując świeże wiśnie na przetwory, dobrze jest je wcześniej wydrylować - Pyszności; Foto Canva.com
Wykorzystując świeże wiśnie na przetwory, dobrze jest je wcześniej wydrylować - Pyszności; Foto Canva.com

Jak drylować wiśnie i czereśnie? Poznaj sposoby, w których nie jest konieczne użycie drylownicy

Być może będziesz zaskoczony wykorzystaniem tych narzędzi. Najważniejsze jest jednak to,  że są one skuteczne. Gdy korzystasz z codziennych przedmiotów, które nie są typowo kuchennymi przyborami, pamiętaj o dokładnym umyciu ich wcześniej i nawet przelaniu wrzątkiem. Dotyczy to zwłaszcza takich przedmiotów jak wsuwka do włosów, agrafka lub spinacz.

Drylowanie wiśni może odbywać się domowymi sposobami - Pyszności; Foto Canva.com
Drylowanie wiśni może odbywać się domowymi sposobami - Pyszności; Foto Canva.com

Czym drylować wiśnie? Wykorzystaj te przedmioty:

  • Można wykorzystać wsuwkę do włosów, lekko ją rozszerzając i wkładając do środka owocu (okrągłą stroną). Następnie kilka razy obrócić wsuwką, co pozwoli sprawnie usunąć pestkę. Można także użyć agrafki.
  • Spinacz może zostać wygięty w kształt przerwanej cyfry "8". Jedną część spinacza wkłada się do środka czereśni i następnie wyciąga pestkę.
  • Niewielka łyżeczka deserowa świetnie sprawdzi się do wyciągania pestek ze względu na swój mniejszy rozmiar.
  • Słomka, końcówka do dekoracji ciasta lub pałeczka do ryżu mogą być użyte, aby "wypchnąć" pestkę z owocu. Najlepiej położyć owoc na butelce z wąską szyjką. Słomką lub innym narzędziem wypychamy pestkę do butelki, a czereśnie lub wiśnie wrzucamy do miseczki. To proste i niegenerujące bałaganu rozwiązanie.
  • Kuchenny nóż może być użyty, aby silnie przycisnąć czereśnie lub wiśnie do deski ułożonej poziomo. Owoce pękają w taki sposób, że pestki można łatwo wyjąć.

Warto eksperymentować z różnymi narzędziami i wybrać ten, który najlepiej odpowiada osobistym preferencjom i dostępnym środkom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także