PoradyRobert Makłowicz uczy, jak gotować parówki. Wytyka Polakom karygodny błąd

Robert Makłowicz uczy, jak gotować parówki. Wytyka Polakom karygodny błąd

Nigdy nie gotuj parówek - Pyszności; Foto Canva.com i kadr z materiału na kanale YouTube Robert Makłowicz
Nigdy nie gotuj parówek - Pyszności; Foto Canva.com i kadr z materiału na kanale YouTube Robert Makłowicz

11.01.2023 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parówki należy zaliczyć do tych produktów, które lubimy spożywać na śniadanie. Pomimo tego, że obecność w nich mięsa, to temat dość dyskusyjny, to ich wielbicieli i tak nie brakuje. A czy wiesz, jak odpowiednio gotować parówki? Nigdy nie rób tego w ten sposób!

Robert Makłowicz pokazuje, jak gotować parówki

Pomimo tego, że przygotowanie parówek na śniadanie, czy do hot-doga wydaje się banalnie proste, to rzeczywistość pokazuje, że nie do końca tak jest. Mogliśmy się o tym przekonać na filmie opublikowanym przez Roberta Makłowicza na kanale YouTube. W jednym z odcinków odpowiadał on na pytania zadane przez internautów. Jedno z nich dotyczyło gotowania parówek. Pierwsza reakcja może wywołać śmiech, ale dobrze się stało, że taki temat został poruszony. Zasada w tym przypadku jest bardzo prosta - nigdy nie gotuj parówek!

Dlaczego parówki pękają? - Pyszności; Foto Canva.com
Dlaczego parówki pękają? - Pyszności; Foto Canva.com

Dlaczego? Szczegółowej odpowiedzi udzielił Robert Makłowicz - jeden z najpopularniejszych polskich kucharzy. Ze spokojem wyjaśnił, że parówek nigdy się nie gotuje. Aby prawidłowo je przygotować, wpierw należy zagotować wodę, a gdy zacznie wrzeć, to wyłączamy palnik i wtedy wrzucamy parówki do wody. Gdy podgrzeją się do odpowiedniej temperatury, to wyjmujemy je z wody i spożywamy z wybranymi przez nas dodatkami.

Dlaczego nie należy gotować parówek?

Niezależnie od tego, czy parówki zawierają w sobie 100 proc. mięsa, czy też jego ilość jest znikoma, to gotowanie parówek może spowodować, że będą one po prostu pękać. Jednak to nie jedyny powód, przez który ich gotowanie nie jest dobrym pomysłem. Okazuje się, że zawierają one w sobie sole peklujące, które podczas obróbki cieplnej są niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia, bo wytwarzają niebezpieczne związki. Dlatego też nie powinno się smażyć, grillować i gotować parówek. Przygotuj je tylko i wyłącznie w opisany wyżej sposób.

Na swoje ulubione śniadanie możesz zrobić pyszny domowy serek kanapkowy z tymiankiem i papryką. Przepis odnajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także