NewsyJak Katarzyna Guzik schudła 100 kg? Zdradziła sekret swojej metamorfozy

Jak Katarzyna Guzik schudła 100 kg? Zdradziła sekret swojej metamorfozy

Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza
Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza
17.04.2023 10:38, aktualizacja: 17.04.2023 13:58

Jak schudnąć 100 kilogramów bez pomocy dietetyków? Na to pytanie odpowiedziała Katarzyna Guzik, której metamorfozę śledziły setki tysięcy osób. Podobno jej wyjaśnienie nie wszystkich satysfakcjonuje. Śmiało można jednać uznać, że sposób instagramerki jest nad wyraz skuteczny.

Sto kilogramów w 3 lata. Ten wynik robi wrażenie chyba na każdym, zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że do jego osiągnięcia Katarzyna Guzik nie skorzystała z pomocy ani dietetyka, ani zabiegów bariatrycznych. Jak to jest w ogóle możliwe? - pytają nie tylko osoby zmagające się z otyłością, ale i wszyscy ci, którzy na własne oczy widzą przemianę Kasi. Jej odpowiedź jest prozaiczna, przez co nie wszystkim wystarcza.

Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza
Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza

Ile schudła Katarzyna Guzik?

Katarzyna Guzik i jej metamorfoza stały się sławne w momencie, w którym kobieta postanowiła uwiecznić swoją przemianę na Instagramie. Polska oszalała na punkcie tej młodej kobiety, która dokonała czynu na pozór niemożliwego: w trzy lata schudła 100 kilogramów. Guzik uchyliła rąbka tajemnicy podczas swojego występu w "Dzień Dobry TVN". To tam powiedziała o etapach, jakie trzeba przejść, by osiągnąć taki wynik.

- Pierwszą i podstawową radą jest to, że wszystko zaczyna się w głowie. Myślę, że gdyby nie ten porządek w głowie, to dzisiaj nie byłoby mnie w tym miejscu. Przede wszystkim myślimy, co jest dla nas ważne, czy chcemy to zrobić dla siebie, jaką mamy motywację. Musimy mieć taki czynnik, żeby on został z nami na długi czas. Proces odchudzania to są miesiące lub jak w moim przypadku lata - powiedziała Katarzyna Guzik w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Kobieta przypomina, że po tym, gdy pojawia się motywacja, nie zapominać o drugim kroku do nowej sylwetki: diagnozie. Otyłość może mieć różne przyczyny, nie zawsze związane z trybem życia czy niezdrowym odżywianiem. O tym, jak choroba może zmienić ciało, dowiedziała się przecież sama Sandra Kubicka.

Na jakiej diecie jest Katarzyna Guzik?

Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza
Katarzyna Guzik - Pyszności; foto: Instagram: 100_kg_lzejsza

Jak dowiadujemy się z profilu na Instagramie Katarzyny Guzik, dostaje ona bardzo dużo pytań o wybraną przez siebie dietę. Kobieta odpowiada na nie podobnie, jak zrobiła to podczas swojego występu w "Dzień Dobry TVN". Ponoć za jej sukcesem nie stoi eliminacja wszystkiego, co niezdrowe, lecz zwykły... deficyt kaloryczny.

- Cały proces to było 3,5 roku. To był bardzo przemyślany proces, proces z obliczaniem deficytu kalorycznego, proces z obliczaniem kalorii, ale nie eliminowaniem wszystkich rzeczy, które lubię. Wszystkiego uczyłam się na sobie, to jest wiedza, którą zdobywa się przez długi czas - opowiadała w śniadaniówce Katarzyna Guzik.

Odchudzona instagramerka przyznała też w mediach społecznościowych, że nie ma przepisu na cudowną, uniwersalną dietę, która pomoże innym cierpiącym na otyłość osobom.

Podobno wielu fanów, słysząc taką odpowiedź, jest rozczarowanych.

Jeśli szukasz inspiracji na dietetyczne smakołyki, wejdź na nasz kanał YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także