PoradyJednorazowy młynek do przypraw możesz z łatwością otworzyć. Nigdy go nie wyrzucaj

Jednorazowy młynek do przypraw możesz z łatwością otworzyć. Nigdy go nie wyrzucaj

Jednorazowy młynek do przypraw możesz z łatwością otworzyć. Nigdy go nie wyrzucaj
Ewa

23.10.2022 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zanim wyrzucisz pusty młynek do przypraw- zobacz, jak go otworzyć. Nawet jednorazowy młynek możesz wykorzystać ponownie.

Jednorazowe młynki do czarnego pieprzu lub gruboziarnistej soli można z łatwością znaleźć w większości marketów. Nie wyrzucaj go po zużyciu przyprawy- znamy patent, który pozwoli Ci otworzyć jednorazowy młynek i wypełnić go od nowa.

Pieprz w ziarnach

Świeżo zmielony pieprz uwalnia więcej aromatu i smaku- warto dodawać go do potraw. Zgodni co do tego są szefowie kuchni, którzy chętniej sięgają po taką formę. Ziarenka tracą swój aromat od momentu uszkodzenia, więc im szybciej je podamy, tym więcej smaku w nich zostanie. Wybór młynków jest ogromny: szklane, akrylowe, plastikowe, z korbką na czubku, z przekręcaną górną częścią, młynki na baterie, wysokie, niewielkie, obłe lub kanciaste. Najpopularniejsze i najtańsze są jednorazowe młynki, wypełnione od razu przyprawą. Okazuje się jednak, że ich jednorazowość może być kwestią umowną.

Obraz

Pieprz czarny to bardzo zdrowa przyprawa. Najważniejszym jego składnikiem jest piperyna. Badania wykazały, że ma silne właściwości antynowotworowe i oczyszczające. Stosowana regularnie korzystnie wpływa na metabolizm i przemianę materii.

Jak otworzyć jednorazowy młynek

Skończył Ci się pieprz w młynku? Nie wyrzucaj sprzęty do kosza. Możesz wypełnić go na nowo, oszczędzając tym samym pieniądze i ograniczając nieco domowe odpady. Dzięki temu patentowi nie musisz kupować nowego młynka i nie przykładasz się do zanieczyszczenia środowiska.

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu- Pyszności
Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu- Pyszności

W czajniku lub garnku zagotuj wodę. Do zagotowanej wody włóż młynek tak, aby plastikowa część pozostała zanurzona. Pod wpływem wysokiej temperatury plastik nieco zmięknie. Usuń wtedy plastikową zakrętkę i wypełnij szklane wnętrze ziarnami czarnego pieprzu.  Dociśnij część odpowiedzialną za mielenie, zakręć dobrze całość i gotowe!

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu- Pyszności
Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu- Pyszności

Zgłodniałeś? Zerknij na nasz kanał na YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także