PoradySzybki i bezpieczny patent na rozmrożenie mięsa. To rozwiązanie znają tylko nieliczni

Szybki i bezpieczny patent na rozmrożenie mięsa. To rozwiązanie znają tylko nieliczni

Jak rozmrozić mięso? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak rozmrozić mięso? - Pyszności; Foto Canva.com
12.01.2023 14:00, aktualizacja: 13.10.2023 10:27

Jest niedzielny poranek, a wy zapomnieliście wyjąć mięsa z zamrażarki? Sklepy zamknięte, konkretne danie na obiad już zaplanowane, więc co robić w takiej sytuacji? Na szczęście nie musicie popadać w panikę, bo jest kilka prostych rozwiązań, dzięki którym dowiesz się, jak rozmrozić mięso szybko i bezpiecznie.

Sprawdź, jak rozmrozić mięso na niedzielny obiad

Niejednokrotnie zdarzają się takie sytuacje, że zapominamy wyjąć mięso z zamrażarki dzień wcześniej. Przypominamy sobie o tym, tuż przed przygotowaniem obiadu. Jak wszyscy dobrze wiemy, proces rozmrażania trwa zazwyczaj kilka godzin. Na szczęście, można go skrócić. A wszystko zrobimy w sposób bardzo prosty i bezpieczny. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak rozmrozić mięso na niedzielny obiad, to pomocna będzie tu miska z zimną wodą. To najprostszy patent, dzięki któremu otrzymacie oczekiwany efekt w krótkim czasie.

Jak rozmrozić mięso? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak rozmrozić mięso? - Pyszności; Foto Canva.com

Pod żadnym pozorem nie należy wkładać mięsa do gorącej wody ani rozmrażać mięsa na blacie. To niezwykle groźne dla zdrowia, bo na rozmrożonej części będą namnażać się bakterie. Patent z zimną wodą jest bezpieczny i bardzo prosty. Wystarczy, że całe opakowanie, w którym przetrzymujemy mięso, zanurzymy w misce z zimną wodą. Należy ją wymieniać co kilka, kilkanaście minut. Istnieje też taka możliwość, by ustawić woreczek z mięsem pod bieżącą wodą, ale taki proces wymaga stałego nadzoru. Opakowanie z mięsem musi być szczelne.

Poznaj inny patent, dzięki któremu dowiesz się, jak rozmrozić mięso!

Okazuje się, że patent z zimną wodą to nie jest jedyne rozwiązanie, dzięki któremu rozmrozisz mięso na obiad szybko i bezpiecznie. Jest jeszcze jeden trik, który pozwoli Ci to zrobić. Najszybszą opcją będzie użycie mikrofalówki. Większość z nich posiada funkcję "defrost", która jest przeznaczona właśnie do tego celu. Im mniejszy kawałek mięsa, tym nasza mikrofala szybciej poradzi sobie z rozmrożeniem. Przed przystąpieniem do rozmrażania, mięso należy wyjąć z opakowania i ułożyć je w pojemniku, który wstawimy do mikrofali.

Jeśli już wiesz, jak rozmrozić mięso szybko i bezpiecznie, to możesz w końcu przystąpić do przygotowania swojego ulubionego obiadu.

Lubisz dania z drobiu? Z pewnością zainteresuje Cię przepis na udka z kurczaka pieczone na kapuście. Zobacz film na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także