PoradyW taki sposób możesz zetrzeć ser bez żadnego bałaganu. Zmywanie ograniczysz do minimum

W taki sposób możesz zetrzeć ser bez żadnego bałaganu. Zmywanie ograniczysz do minimum

Jak trzeć ser bez bałaganu - Pyszności; Foto Canva.com
Jak trzeć ser bez bałaganu - Pyszności; Foto Canva.com

15.11.2022 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ser żółty to produkt, który używamy do przygotowania wielu wyjątkowych dań. Najczęściej stosujemy go w formie tartej. A, jak dobrze wiadomo, tarcie żółtego sera, bardzo często powoduje bałagan w kuchni. Sprawdź w związku z tym, jak trzeć ser bez bałaganu.

Jak trzeć ser bez bałaganu? Zastosuj prosty patent

Nawet najmniejsza ilość sera, który trzemy na tarce, powoduje, że jest on niemal wszędzie. Rozsypany tu i tam powoduje odczucie bezsilności, gdy tylko pomyślimy, ile czasu zajmie nam sprzątanie po gotowaniu. Pomimo tego, że jest to naprawdę prosta czynność, to nie jesteśmy w stanie ustrzec się przez bałaganem w kuchni. I tu pojawia się pytanie - jak trzeć ser bez bałaganu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zastosować pewien prosty patent, który nie tylko skróci czas tarcia, ale i zadba o porządek w naszej kuchni. Co zatem warto zrobić?

Tarcie sera - Pyszności; Foto screen z instagram.com/thedadbriefs
Tarcie sera - Pyszności; Foto screen z instagram.com/thedadbriefs

To prostsze niż Ci się wydaje! Wystarczy, że na spód tarki założysz woreczek z zamknięciem strunowym. Przystępujemy do tarcia sera. Robimy to, jak zawsze, tylko z tą różnicą, że nie podstawiamy żadnego naczynia. Po zakończeniu tarcia podnosimy naszą tarkę, a cały starty ser ląduje bezpośrednio w naszym woreczku strunowym. Prawda, że proste? Usprawnimy ten proces, pozbędziemy się bałaganu i nie będzie konieczności, by zbierać starty ser z deski do krojenia.

Wygodny sposób na tarcie sera żółtego - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, jak trzeć ser bez bałaganu, to spieszymy donieść, że istnieje jeszcze jedna ciekawa metoda. Warto podkreślić jednak, że ta pierwsza przez nas zaproponowana zyskuje na coraz większej popularności, ale jest jeszcze jedno praktyczne rozwiązanie. Wystarczy, że będziemy trzeć ser nie w pionie, ale w poziomie. Dlaczego zastosować ten patent? Ser trafi bezpośrednio do pojemnika, a my nie będziemy musieli strzepywać z wewnętrznej strony tarki. Wystarczy odwrócić przedmiot i sukces gwarantowany!

Tarty ser żółty wykorzystasz do przygotowania pysznego obiadu. Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na pieczonego kurczaka z serem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także