PoradyProsty patent na pozbycie się kamienia z dzbanka filtrującego wodę. Usuniesz go tanią, naturalną metodą

Prosty patent na pozbycie się kamienia z dzbanka filtrującego wodę. Usuniesz go tanią, naturalną metodą

Jak usunąć kamień z dzbanka do filtrowania wody Przetrzyj go 1 środkiem, a będzie błyszczał jak nowy - Pyszności; Foto: Canva.com
Jak usunąć kamień z dzbanka do filtrowania wody Przetrzyj go 1 środkiem, a będzie błyszczał jak nowy - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka

31.08.2022 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzbanek do filtrowania wody często gości w naszej kuchni. Wspaniale oczyszcza kranówkę ze szkodliwych związków chemicznych. Jednak niekiedy osadza się na nim kamień. Jak w takim razie odpowiednio usunąć go z dzbanka? Okazuje się, że jest na to kilka prostych sposobów. Poniżej zdradzamy więcej informacji.

Praktyczny dzbanek do filtrowania wody

dzbanek do filtrowania wody - Pyszności; Foto: Canva.com
dzbanek do filtrowania wody - Pyszności; Foto: Canva.com

Dzbanek do filtrowania wody jest wyjątkowo przydatny. Jednak, aby był skuteczny, należy o niego dbać. W związku z tym dzbanek taki powinien być regularnie czyszczony, a jego wkład wymieniany.

Najlepiej myć dzbanek przynajmniej raz w miesiącu. W przeciwny razie zaczną się w nim namnażać szkodliwe mikroorganizmy. W związku z tym warto poświęcić kilka minut na czyszczenie. Niekiedy jednak w dzbanku osadza się kamień. Jak w takim razie go usunąć? Okazuje się, że nie jest to takie trudne.

Jak usunąć kamień?

Ocet  - Pyszności
Ocet - Pyszności

Żywotność urządzeń kuchennych z reguły zależy w dużej mierze od tego, jak o nie dbamy. Dzbanek do filtrowania wody nie jest tutaj wyjątkiem. Jeśli zauważymy w nim osad z kamienia, warto go usunąć. Jak to zrobić i czego użyć? Okazuje się, że większość potrzebnych składników mamy w domu.

  • woda z kwaskiem cytrynowym

Zmieszaj w dużej misce wodę z kwaskiem cytrynowym. Następnie wrzuć do roztworu odpowiednie części dzbanka i odstaw je tak na około 2 godziny. Po tym czasie opłucz je pod bieżącą wodą i dokładnie umyj.

  • woda z dodatkiem octu

Jeśli nie masz przy sobie kwasku cytrynowego - użyj octu. Woda z dodatkiem tego składnika równie dobrze usunie kamień znajdujący się w dzbanku. Wystarczy, że zanurzysz jego elementy w roztworze i odstawisz je na parę godzin.

Od dzisiaj już wiesz, jak skutecznie czyścić dzbanek do filtrowania wody. Pamiętaj, że czysty dzbanek nie tylko będzie ci dłużej służył, ale również skutecznie oczyści wodę z wszelkich zanieczyszczeń.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować deser na zimno z ananasem krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także