PoradyJak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny sposób na pozbycie się brudu

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny sposób na pozbycie się brudu

Jak wyczyścić piekarnik? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak wyczyścić piekarnik? - Pyszności; Foto Canva.com

13.04.2023 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawiasz się nad tym, jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Jest na to kilka sposobów, ale ten jeden jedyny może okazać się naprawdę wyjątkowy. Jeśli stosujesz rozmaite detergenty, a brud w żaden sposób nie chce zniknąć, to możesz tu zastosować produkt, który z pewnością znajduje się w twojej kuchni. Czyszczenie piekarnika od teraz będzie łatwe i przyjemne.

Szukając inspiracji na to, jak wyczyścić piekarnik, sięga się po niemal wszystkie możliwe rozwiązania. Największy problem stanowi przypalony tłuszcz, który za nic nie chce zniknąć ze ścianek piekarnika i blachy, która została wykorzystana do pieczenia. Szybkie i proste rozwiązania na czyszczenia piekarnika bardzo często zawodzą. Podobnie, jak i specjalne detergenty, które nie do końca dają taki efekt, jakiego byś oczekiwał. Jak zatem wyczyścić piekarnik, by brud zniknął w mgnieniu oka? Jest na to bardzo proste rozwiązanie.

Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem? To rozwiązanie wydaje się być najlepsze!

Regularne czyszczenie piekarnika jest konieczne, gdy chcesz zapomnieć o uporczywych i trudnych do usunięcia przypaleniach i zabrudzeniach, które pojawiają się po przygotowaniu potraw.

Najlepiej jest to robić po każdym pieczeniu, a w przypadku, gdy nie masz czasu, to przynajmniej raz w tygodniu. Wówczas zmniejszysz prawdopodobieństwo trudnych do usunięcia przypaleń. W przeciwnym razie może pojawić się problem, a ty będziesz musiał zastanowić się nad tym, jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie.

Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com
Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com

I tu z pomocą mogą przyjść domowe sposoby na czyszczenie piekarnika, a dokładniej ocet. Wystarczy, że wymieszasz go z wodą, w proporcji 1:1. Przelej powstałą mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i następnie dokładnie spryskaj wnętrze piekarnika. Odczekaj kilkanaście minut i następnie wytrzyj wnętrze piekarnika ściereczką lub gąbeczką. Po przypaleniach i zabrudzeniach w piekarniku nie powinno być śladu. Wytrzyj piekarnik do sucha. Pamiętaj, że na trudniejsze zabrudzenia w piekarniku sprawdzi się również pasta z sody oczyszczonej i wody.

Tabletka do zmywarki i jej inne zastosowanie - jak wyczyścić piekarnik w inny sposób?

Okazuje się, że ocet może być pomocny, ale tabletka do zmywarki wykorzystana do czyszczenia piekarnika może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Jak wyczyścić piekarnik, wykorzystując tabletkę do zmywarki? To bardzo proste! Wystarczy, że rozgrzejesz piekarnik do temperatury 100 stopni i umieścisz tabletkę do zmywarki w blaszce do pieczenia lub naczyniu żaroodpornym. Wlej gorącą wodę do połowy naczynia i następnie wstaw blaszkę lub naczynie do piekarnika na około 2 godziny.

Tabletka do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com
Tabletka do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com

Po tym czasie, wyjmij je z piekarnika, przetrzyj ścierką lub gąbeczką i następnie wytrzyj do sucha. Na koniec umyj blachę ciepłą wodą. Pamiętaj, że takie rozwiązanie warto zastosować przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Szukasz pomysłu na ciekawy obiad? Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na faszerowaną główkę kapusty z sosem pomidorowym i pulpetami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także