PoradyMrożenie koperku w pudełku po lodach to nie jedyne rozwiązanie. Aromat zioła zachowasz innymi metodami

Mrożenie koperku w pudełku po lodach to nie jedyne rozwiązanie. Aromat zioła zachowasz innymi metodami

Mrożenie w pudełku po lodach to nie jedyne rozwiązanie. Aromat koperku zachowasz innymi metodami - Pyszności; Foto: Canva.com
Mrożenie w pudełku po lodach to nie jedyne rozwiązanie. Aromat koperku zachowasz innymi metodami - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka

08.09.2022 11:25

Koperek stanowi wspaniały dodatek do wielu pysznych potraw. Jednak niekiedy nie udaje nam się go całego wykorzystać. W związku z tym, aby przedłużyć żywotność tego pysznego produktu, często go mrozimy. Okazuje się jednak, że to niejedyne rozwiązanie. Poniżej podajemy jak zachować smak i aromat koperku na dłuższy czas.

Jak przechowywać koperek w lodówce?

Koperek - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Koperek - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Koperek często gości w naszej kuchni. Składnik ten ceniony jest nie tylko ze względu na swój wspaniały smak, ale również rewelacyjne walory zdrowotne. W związku z tym z przyjemnością dodajemy go do wielu sałatek, czy zup. 

Jednak koperek jest dosyć delikatnym produktem. Należy zaznaczyć, że powinien on być przechowywany w odpowiednich warunkach. Jeśli chcemy, aby był świeży jeszcze przez dwa tygodnie, warto schować go do słoika. Koperek powinien być uprzednio posiekany - korzonki oraz łodygi należy usunąć.

Tak przygotowane zioło wstawiamy do słoika, zakręcamy, a następnie odstawiamy do lodówki. Ważne jest, aby w słoiku nie znajdowała się nawet kropla wody. W przeciwnym razie nasz produkt może się zepsuć.

Jak zachować świeżość koperku przez dłuższy czas?

Koper - Pyszności; Foto: Canva.com
Koper - Pyszności; Foto: Canva.com

Niekiedy mamy ochotę przedłużyć żywotność koperku nawet o kilka miesięcy. Jak w takim razie możemy to zrobić? Produkt ten możemy z łatwością zamrozić. W związku z tym zazwyczaj siekamy koperek, odstawiamy go do plastikowego pojemnika, a następnie do zamrażarki.

Okazuje się jednak, że to niejedyne rozwiązanie. Niektórzy konserwują koper za pomocą soli. Aby to zrobić, należy na dno słoika, w którym będziemy przechowywać koperek, wysypać niewielką ilość soli. W kolejnym kroku układamy na niej suchy, posiekany koperek i posypujemy go solą. Czynność powtarzamy.

Na końcu całość zamykamy szczelnie i odstawiamy w ciemne, chłodne miejsce. Świetnie sprawdzi się tutaj lodówka. W ten sposób możemy przechowywać koperek nawet przez kilka miesięcy. Produkt zachowa swój wspaniały smak oraz aromat.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować spaghetti z piekarnika - hit TikToka krok po kroku. Potrawa wspaniale sprawdzi się na obiad dla całej rodziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także