InspiracjeZłote zasady pakowania drugiego śniadania do szkoły. Twoje dziecko więcej nie wróci z pełną śniadaniówką

Złote zasady pakowania drugiego śniadania do szkoły. Twoje dziecko więcej nie wróci z pełną śniadaniówką

Złote zasady pakowania drugiego śniadania do szkoły. Twoje dziecko więcej nie wróci z pełną śniadaniówką
Ewa
27.08.2022 12:41

Drugie śniadanie obowiązkowo ląduje w tornistrze każdego ucznia.  Mamy kilka patentów, które uatrakcyjnią ten posiłek i ułatwią pakowanie. Z nimi powrót do szkoły będzie lepszy.

#1 Odpowiednia temperatura

Jeśli chcemy zapakować do szkoły lub pracy jogurt- warto zadbać o to, aby miał odpowiednią temperaturę. Wrzesień może być ciepły, więc taki serek może się po prostu zepsuć. Jest na to proste i pyszne rozwiązanie. Zamroź kulki winogron i wrzuć do pudełka ze śniadaniem. Zastąpią one kostki lodu, a po rozmrożeniu będą smaczną przekąską.

Drugie śniadanie- Pyszności
Drugie śniadanie- Pyszności

#2 Co zrobić, żeby kanapka nie rozmiękła

Nie ma nic gorszego niż kanapka, która rozmiękła od warzyw. A jednocześnie nie ma nic lepszego niż kanapka z ich dodatkiem. Sposób jest bardzo prosty: przed złożeniem posmaruj masłem zarówno dół jak i górę kanapki. Warstwa masła sprawi, że nie rozmięknie tak szybko.

#3 Drugie śniadanie w innym wydaniu

Jeśli w Twoim lunchboxie królują przede wszystkim kanapki, a Twoje dziecko nie możesz już patrzeć na chleb z serem- muffiny-jajeczne-z-dodatkami. Świetnie smakują nawet na zimno, są sycące i proste w przygotowaniu.

Obraz

#4 Baw się kształtami

Jemy również oczami! Jeśli chcesz zachęcić swojego malucha do jedzenia- przyciągnij jego uwagę. Niech w ruch pójdą foremki do wycinania ciasteczek. Użyj ich do stworzenia fantazyjnych kształtów kanapek czy owoców. Takie bajkowe śniadanie znika szybciej niż tradycyjna kanapka.

Ale spokojnie, nic się nie zmarnuje

#5 Drugie śniadanie z uśmiechem

Na woreczku strunowy z kanapką naklej oczy i buzię. Możesz także namalować je wodoodpornym markerem. Nie potrzeba umiejętności plastycznych ani dużo czasu, żeby przygotować kreatywne śniadanie dla Twojego dziecka.

#6 Chrupiące śniadanie

Umówmy się, chipsy i nachosy może i nie są najlepszą przekąską, ale każdego czasem złapie na nie ochota. Zanim zamkniesz je w woreczku- wypełnij je za pomocą rurki powietrzem. Dzięki temu nie pokruszą się tak łatwo.

Pakowanie nachosów- Pyszności
Pakowanie nachosów- Pyszności

#7 Postaw na różnorodność

Drugie śniadanie może być naprawdę ciekawe. Postaw na różnorodność. Zamiast codziennie robić kanapki z pszennym chlebem- próbuj innych rodzajów pieczywa! Może być to graham, żytni, kajzerka, domowy chleb, tortilla, croissant. Opcji jest mnóstwo, a dzięki temu nawet te same dodatki będą smakowały inaczej.

Użyj papierowych foremek na muffinki i wypełnij je przekąskami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także