PoradyCiągle męczyłam się z twardym masłem. W końcu babcia pokazała mi prostą sztuczkę

Ciągle męczyłam się z twardym masłem. W końcu babcia pokazała mi prostą sztuczkę

Rozsmarowywanie masła - Pyszności; Foto Pixabay
Rozsmarowywanie masła - Pyszności; Foto Pixabay
03.03.2023 14:34, aktualizacja: 03.03.2023 15:58

Świeże pieczywo z masłem to połączenie, dzięki któremu każdy poranek staje się lepszy. Niestety, ale po wyjęciu masła z lodówki, pojawia się problem. Jest twarde i trudne do rozsmarowania. Dlatego, dobrze jest poznać sprytny sposób, dzięki któremu dowiesz się, jak zmiękczyć masło.

Twarde jak kamień masło - co zrobić, by temu zaradzić?

Twarda kostka masła bywa niezwykle irytująca. Szczególnie, gdy zależy ci na czasie i na szybkim przygotowaniu ulubionych kanapek na śniadanie. Oczywiście, można je wyjąć wcześniej przed śniadaniem, ale czy chce ci się wstawać odrobinę wcześniej? Dlatego też, sporo osób decyduje się podgrzewać masło w mikrofalówce. Jest to nie do końca dobry sposób, bo trzeba wyczuć ten właściwy moment, w którym trzeba będzie wyjąć masło z mikrofali. Zamiast zmiękczenia, może dojść do sytuacji, że będzie ono rozpuszczone.

Masło - Pyszności; foto: Canva
Masło - Pyszności; foto: Canva

Dlatego też, w takiej sytuacji, dobrze jest kierować się tym, co jest na czasie. Świetnym rozwiązaniem będzie tu sposób na to, jak zmiękczyć masło, który w ostatnim czasie pojawił się na TikToku. Trzeba przyznać, że to całkiem szybka i naprawdę sprytna metoda. Nie musisz wstawać wcześniej, nie musisz używać mikrofalówki, ani stosować specjalnej maselniczki, która zachowuje odpowiednią miękkość masła. Co musisz zrobić?

Zrób to w parę chwil! Jak zmiękczyć masło!

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. I tak właśnie wygląda patent, którym pochwaliła się pewna tiktokerka na swoim kanale. Jeśli zastanawiasz się, jak zmiękczyć masło, to świetnie sprawdzi się tu trik z sitkiem. Ten patent pozwoli ci rozdrobnić je na wiórki, dzięki czemu tłuszcz zdecydowanie łatwiej się rozsmaruje na pieczywie, czy wymiesza z mąką i cukrem. Moja babcia pokazała mi go już dawno temu. Teraz staje się popularny na TikToku.

Inne rozwiązanie, które w ostatnich dniach stało się popularne w mediach społecznościowych, to użycie tarki. Wystarczy, że zetrzesz masło na grubych lub drobnych oczkach.

Jest jeszcze jedna opcja, do której potrzebny będzie wrzątek. Po zagotowaniu wody na herbatę, możesz użyć wrzątku do zmiękczenia masła. Wystarczy, że wlejesz go do naczynia i pozostawisz na 5 minut. Po tym czasie, wylej wodę z naczynia, połóż masło na blacie i przykryj je rozgrzanym naczyniem. Masło będzie zmiękczone po upływie 2 minut. Prawda, że proste?

Zmiękczone masło łatwo rozsmarujesz na chlebie ze starej niemieckiej receptury. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także