NewsyAni deska do krojenia, ani kuchenny blat. To miejsce jest największym siedliskiem zarazków i brudu

Ani deska do krojenia, ani kuchenny blat. To miejsce jest największym siedliskiem zarazków i brudu

Najbrudniejsze miejsce w kuchni - Pyszności; Foto Canva.com
Najbrudniejsze miejsce w kuchni - Pyszności; Foto Canva.com

08.11.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarazki, bakterie, wirusy i grzyby... Pomimo naszych starań i dbania o czystość w kuchni, nie da się ich uniknąć. Często pojawiają się w niespodziewanych miejscach. A czy Ty wiesz, jakie jest najbrudniejsze miejsce w kuchni? Odpowiedź na pewno będzie zaskoczeniem.

Najbrudniejsze miejsce w kuchni - na co zwrócić szczególną uwagę?

Do czystości w naszym domu, wielu z nas przywiązuje naprawdę dużą wagę. Stosujemy specjalne detergenty lub ekologiczne rozwiązania i domowe produkty, które zapewnią czystość w naszej kuchni. Okazuje się, że nawet po tym dokładnym sprzątaniu, są pewne miejsca w kuchni - szczególnie narażone na wirusy, bakterie i grzyby. Jeśli szukasz odpowiedzi, jakie jest najbrudniejsze miejsce w kuchni, to poniższa pewno będzie zaskoczeniem.

Krojenie dyni - Pyszności; Foto: Canva.com
Krojenie dyni - Pyszności; Foto: Canva.com

Najwięcej wirusów i bakterii, co warto podkreślić, znajdziemy przede wszystkim na tych przedmiotach, których używamy najczęściej. A są to przede wszystkim: zlewozmywaki, blaty, deski do krojenia, uchwyty od lodówki i szafek w kuchni. Zaskoczeni? Z pewnością tak! Okazuje się jednak, że lista ta jest dużo dłuższa. Zdecydowanie więcej bakterii coli znajdziemy na przedmiotach, których używamy jeszcze częściej. Co to takiego?

Ścierki i gąbki do mycia naczyń - najbrudniejsze przedmioty w każdej kuchni!

Pewnego rodzaju ciekawostką, którą należy wziąć sobie do serca, jest fakt, że najbrudniejsze miejsce w kuchni znajduje się w 1 cm kwadratowym ścierki kuchennej. Znajdziemy w niej aż 1,5 miliona bakterii. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o gąbki do mycia naczyń. Wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu bakterii, dlatego po każdym użyciu należy je dokładnie wyżymać i suszyć. Pamiętaj, by zmienić je wtedy, kiedy zaczynają brzydko pachnieć. Jeśli planujecie je uprać, to najlepiej będzie to zrobić w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Zwróć na to uwagę podczas sprzątania kuchni.

Zlew - Pyszności; Foto pixabay.com
Zlew - Pyszności; Foto pixabay.com

Okazuje się, że deska sedesowa jest czystsza od gąbek i ścierek w kuchni. Dlatego dbaj o czystość w kuchni. Najlepiej będzie przecierać te najbardziej narażone powierzchnie, tuż po przygotowaniu każdego obiadu. Regularne sprzątanie pozwoli zachować Ci odpowiednią czystość, dzięki czemu najbrudniejsze miejsce w kuchni nie będą stanowić już absolutnie żadnego problemu.

Zobacz na naszym kanale YouTube - 7 zbędnych czynności w kuchni, na które marnujemy swój czas i pieniądze:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także