PoradyTo jedzenie postarza. Unikaj go jak ognia w swojej diecie

To jedzenie postarza. Unikaj go jak ognia w swojej diecie

GettyImages
GettyImages
Ewa
21.02.2023 17:43

Na nasz organizm wpływ ma wiele czynników. Ogromną rolę w procesach starzenia odgrywać może również dieta. Zobacz, które jedzenie postarza.

Wiele osób z pewnością marzy o tym, aby nieco zatrzymać czas. Z każdej strony atakują nas reklamy specyfików, kremów i kosmetyków, które mają pozwolić nam dłużej cieszyć się młodością. Okazuje się, że wcale nie trzeba przeznaczać grubych tysięcy na walkę z czasem. Pozbądź się tych produktów ze swojej kuchennej szafki, twoja skóra będzie ci wdzięczna.

Jedzenie, które postarza

Na wygląd naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Na niektóre, jak genetyka, nie mamy zbyt dużo wpływu. Są jednak aspekty, w których mamy sporo do powiedzenia. Chociaż brzmi to nietypowo, to postarzać może również jedzenie. Swoją dietę najlepiej jest skonsultować z dietetykiem, który pomoże we wdrążeniu zmian.

Pyszności; Foto: Pexels
Pyszności; Foto: Pexels

Na naszą cerę źle wpływają słodycze. Chociaż dla wielu osób z pewnością nie jest to dobra wiadomość, to warto pochylić się nad ich obecnością w naszej diecie. Znajdująca się w nich glukoza (cukier) obniża jędrność skóry, wpływając bezpośrednio na włókna kolagenowe. W rezultacie na twarzy pojawiają się zmarszczki. Ograniczenie ich w diecie to zawsze dobra opcja.

Koniec z grillowaniem

Grillowanie w Polsce to nasz sport narodowy. Od lat wiosną i latem ogródki i działki wypełnia zapach pieczonego mięsa. Niestety,  na skutek spalania, produkty rybne i mięsne poddane obróbce na grillu, mogą uszkadzać DNA. Lepszą alternatywą jest gotowanie na parze lub pieczenie.

Jedzenie które postarza- Pyszności/ źródło: Canva
Jedzenie które postarza- Pyszności/ źródło: Canva

Na zachowanie młodości wpływa również kawa. Może ona prowadzić do odwodnienia skóry, co wpływa na jej jędrność. Recepta na ten problem jest jednak bardzo prosta - nie musisz odmawiać sobie filiżanki ulubionego napoju, jeśli tylko w ciągu dnia zadbasz o odpowiednie nawodnienie.

get

Nasza dieta ma wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na skórę, włosy i paznokcie. Warto zadbać o to, aby była zdrowa i odpowiednio zbilansowana. A w dobrej diecie zdecydowanie można znaleźć miejsce na drobne odstępstwa :)

Pomysły na zdrowe śniadanie znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także