NewsyTak wygląda jedzenie na angielskim weselu. Polacy łapią się za głowę, u nas by to w życiu nie przeszło

Tak wygląda jedzenie na angielskim weselu. Polacy łapią się za głowę, u nas by to w życiu nie przeszło

Tak wygląda jedzenie na angielskim weselu. Polacy łapią się za głowę- Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@run_girl_
Tak wygląda jedzenie na angielskim weselu. Polacy łapią się za głowę- Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@run_girl_
Agnieszka
19.08.2022 14:10, aktualizacja: 11.04.2023 17:36

Czy zastanawialiście się nad tym, jak wygląda angielskie wesele? Czego możemy spróbować podczas tego wyjątkowego wydarzenia? Okazuje się, że angielska tradycja bardzo różni się od naszej, polskiej. Jakiś czas temu udowodniła to jedna znana tiktokerka. Co w takim razie znajduje się na stole podczas angielskiego wesela?

Tiktokerka na weselu w Wielkiej Brytanii

Wesele - Pyszności; Foto: Canva.com
Wesele - Pyszności; Foto: Canva.com

Polskie wesela znane są z obficie zastawionych stołów. W związku z tym podczas tego wydarzenia często dużo jemy, pijemy i tańczymy. Zazwyczaj na weselu spożywamy kultowe, polskie dania typu bigos, rosół, czy flaczki. Dodatkowo na deser mamy z reguły do wyboru wiele różnych ciast takich jak serniki, szarlotka, czy piernik.

Jedna polska tiktokerka miała okazję uczestniczyć w angielskim weselu. Okazało się, że podczas wydarzenia, na stole znajdowały się same napoje. Kobieta postanowiła zrobić filmik i opublikować go na Tik Toku. Na nagraniu tiktokera porównała ze sobą dwa stoły z wesela - w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Na filmiku z wesela w Polsce możemy zauważyć m.in. różnego rodzaju ciasta, wędliny i napoje. Natomiast na nagraniu z wesela w Wielkiej Brytanii widzimy tylko dwa rodzaje napojów. Dlaczego tak jest?

Znana tradycja w Wielkiej Brytanii

Tiktokerka postanowiła wytłumaczyć dlaczego na stole podczas angielskiego wesela znajdowały się głównie napoje. Okazuje się, że goście sami muszą zapewnić sobie zarówno jedzenie, jak i alkohol. W związku z tym para młoda odpowiedzialna jest jedynie za miejsce do zabawy oraz muzykę.

Nic na tych weselach nie ma. Ani jedzenia, ani picia. - powiedziała na nagraniu tiktokerka

Niektórzy zastanawiają się również nad tym, ile w takim razie Anglicy dają do koperty? Kobieta zdradziła, że każdy daje tyle, ile chce. Okazuje się, że z reguły sumy te często mogą wynosić tylko kilkadziesiąt funtów.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować czekoladowe doniczki krok po kroku. Wspaniale sprawdzą się na deser w ciepłe, słoneczne dni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także