NewsyWodnista zupa i rozgotowane pierogi ze słoniną. To przerażające, co dzieci jedzą w przedszkolu

Wodnista zupa i rozgotowane pierogi ze słoniną. To przerażające, co dzieci jedzą w przedszkolu

Jedzenie w przedszkolu - Pyszności; Foto Canva.com i screen z https://www.facebook.com/tomasz.kedziora.3/
Jedzenie w przedszkolu - Pyszności; Foto Canva.com i screen z https://www.facebook.com/tomasz.kedziora.3/

14.02.2023 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdrowa i zbilansowana dieta stanowi podstawę prawidłowego rozwoju dziecka. Okazuje się jednak, że posiłki, które dzieci dostają w żłobkach i przedszkolach, znacząco odbiegają od norm żywienia. Doskonale świadczy o tym, chociażby jedzenie w przedszkolu w Międzyborzu. Rodzice nie kryją oburzenia.

Czy tak powinno wyglądać jedzenie w przedszkolu?

Pomimo tego, że coraz więcej żłobków i przedszkoli korzysta z usług firm cateringowych, które przygotowują i dostarczają dania dla dzieci, to od samej jakości jedzenia oczekuje się zdecydowanie więcej. Najważniejsze jest przede wszystkim to, by jedzenie w przedszkolu było zdrowe, kolorowe i mające istotny wpływ na rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Doskonale świadczy o tym przykład z przedszkola w Międzyborzu. Rodzic jednego z dziecka opublikował na swoim Facebooku jadłospis z przedszkola, wraz ze zdjęciami potraw.

- A to chyba jadłospis na cały tydzień, swojemu dziecku bym tego nie podał, a serwują takie rarytasy w Bajce. A może to tylko bajka, a nie realizm.

Pan Tomasz nie krył oburzenia, podobnie jak pozostali rodzice dzieci, które uczęszczają do tego przedszkola. Trzeba zaznaczyć, że potrawy nie wyglądają zbyt apetycznie. Wodnista zupa bez warzyw i z rozgotowanym makaronem, zlepione ze sobą pierogi ze słoniną — czy tak powinny wyglądać potrawy, które spożywają dzieci?

Jaka była odpowiedź przedszkola?

Na zarzuty rodziców, błyskawicznej odpowiedzi udzieliło przedszkole, którego dotyczy wspomniana sprawa. Dyrektorka zapewniła, że zostaną podjęte wszelkie działania naprawcze, mające sprawić, aby jedzenie w przedszkolu było takie, jak należy. Do sprawy odniósł się również burmistrz miasta i gminy Międzybórz, który zapewnił, że zostaną wprowadzone zmiany, które w znaczący sposób poprawią jakość serwowanych dzieciom dań. Zmieni się nie tylko szef kuchni, ale też zostanie przeprowadzona kontrola sanepidu. Zdjęcia posiłków spożywanych przez dzieci, pojawią się codziennie na stronie przedszkola na Facebooku.

A na swój obiad przygotuj wieprzowe kieszonki z żółtym serem i ogórkiem. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także