NewsyJej teściowie z Indii spróbowali polskiego dania. Ich reakcja jest rozczulająca

Jej teściowie z Indii spróbowali polskiego dania. Ich reakcja jest rozczulająca

Teściowie spróbowali polskiego obiadu - Pyszności; foto: Instagram
Teściowie spróbowali polskiego obiadu - Pyszności; foto: Instagram

14.07.2023 11:31, aktual.: 14.07.2023 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co się stanie, kiedy daleki obcokrajowiec po raz pierwszy spróbuje klasyki polskiej kuchni? Pewna Polka postanowiła to sprawdzić i nakarmiła teściów z Indii udkiem z kurczaka, ziemniakami z koperkiem i mizerią. Ich reakcja? Najbardziej posmakował im jeden produkt. Domagali się go ciągle więcej i więcej!

Polsko-indyjska rodzina to niezwykle ciekawy i uroczy profil na Instagramie, prowadzony przez Sylwię i Meru, szczęśliwe, międzynarodowe małżeństwo. Ponieważ ona jest Polką, a on pochodzi z Indii, dzieli ich wiele — ale zdecydowanie więcej łączy. Wspólną cechą małżonków jest między innymi poczucie humoru. Ich profil w mediach społecznościowych opiewa w zabawne treści. Ostatnio pokazali na przykład rozczulającą reakcję rodziców Meru na polski obiad. 

"Ogórki dobra"

Sylwia nie szczędziła teściom najlepszych dobroci polskiej kuchni. Zaserwowała im ziemniaki z koperkiem, pieczone udko z kurczaka, mizerię i fasolkę szparagową z bułką tartą (czy też, jak to ujął Meru, "beans with bread kromki"). Który element tego dania sprawił, że teściowie Sylwii nie mogli oderwać się od talerzy?

Już na wstępie widzimy, że mamie Hindusa bardzo posmakowała mizeria. "Ogórki dobra" - mówi, zajadając się kolejnymi kęsami klasyki polskich surówek. Tymczasem jej mąż skupił się na ziemniakach. Spróbował pierwszy kęs i... rzucił niecierpliwym: "gdzie jest śmietana?". Okazało się, że to właśnie ten produkt posmakował mu najbardziej. Do tego stopnia, że chciał go jeść nawet w połączeniu z ziemniakami.

Teściowie z Indii pokochali śmietanę

Sylwia postanowiła wyjaśnić sytuację ze śmietaną swoim obserwującym. Zdradziła, że połączenie śmietany i ziemniaków nie było wymysłem jej teścia, lecz jej... męża. Tak, Meru dosłownie zakochał się w tym ciekawym miksie, i to do tego stopnia, że kiedy małżeństwo było w Indiach, nie mógł przestać o nim myśleć. Jednak nad Gangesem nie jest łatwo o takie produkty.

"(...) jak byliśmy w Indiach to było bardzo ciężko znaleźć śmietanę (a próbowaliśmy w wielu sklepach) w końcu udało nam się zamówić online, ale niestety tamta śmietana nie przypominała śmietany, którą znamy" - czytamy wypowiedź Sylwii na Instagramie.

Nic więc dziwnego, że teraz, gdy teściowie odwiedzili ich w Polsce, małżeństwo musiało poczęstować ich takim posiłkiem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także