NewsyDał kelnerce nowy samochód w ramach napiwku. Jej reakcja przebiła wszystko

Dał kelnerce nowy samochód w ramach napiwku. Jej reakcja przebiła wszystko

Kelnerka otrzymała samochód jako napiwek - Pyszności; Fot. TikTok: MrBeast
Kelnerka otrzymała samochód jako napiwek - Pyszności; Fot. TikTok: MrBeast

02.04.2023 17:09, aktual.: 02.04.2023 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Napiwek powinien wynosić 10 proc. ceny posiłku? Dla jednych to wystarczająco, dla innych zdecydowanie za mało. W tej drugiej grupie znalazł się MrBeast, nie bez powodu nazywany "najbardziej rozrzutnym youtuberem na świecie". Nie wiemy, co zamówił w restauracji, ale napiwek, jaki zostawił kelnerce może sugerować, że 25-latek ma gest.

Czy takie historie zdarzają się w rzeczywistości? Zapewne nie za często, ale jednak. Kelnerka jednej z amerykańskich restauracji wróciła do domu nowym samochodem, którym została obdarowana w ramach napiwku. Wideo, na którym uwieczniono hojny gest MrBeasta, szybko rozeszło się w sieci i wzbudza - oczywiście - wiele emocji. Od pochwał po krytykę.

Historia jak z filmu. Samochód jako napiwek

25-letni youtuber Jimmy Donaldson, znany jako MrBeast, opublikował na platformie TikTok filmik, na którym uwiecznił, jak przekazuje kelnerce o imieniu Amy - samochód w ramach napiwku. Zaczęło się od niewinnej rozmowy, podczas której Donaldson zapytał obsługującą go w restauracji dziewczynę o to, jaki największy napiwek dostała. "50 dollars" - odpowiedziała nieco zmieszana pytaniem. Youtuber nie trzymając ani widzów, ani kelnerki w napięciu, wyciągnął kluczyki do samochodu i wręczył je dziewczynie. Tak po prostu.

Na jej twarzy malowało się zaskoczenie i niedowierzanie. Te jednak ustąpiły miejsca ekscytacji i wzruszeniu, kiedy MrBeast zaprezentował kelnerce jej nowy samochód - Toyotę Corollę. Na filmiku można zauważyć, że emocję wzięły górę: na policzkach obdarowanej kelnerki pojawiły się łzy, a kiedy usiadła za kierownicą, widzimy jak trzęsą się jej ręce.

"Jestem w szoku. Teraz nawet nie wiem, jak prowadzić samochód" - przyznała.

Licznik nabijający liczbę wyświetleń stale rośnie. Na przestrzeni sześciu dni od publikacji wideo obejrzano blisko 9,5 miliona razy. Wśród ponad 12 tysięcy komentarzy często pojawiały się te, zarzucające youtuberowi, że zrobił z dziewczyny "żywą reklamę" marki czekolad, której jest właścicielem. To za sprawą napisu "Feastables", widocznego na nadwoziu samochodu. W ramach odpowiedzi na zarzuty, youtuber udostępnił fragment rozmowy z kelnerką. Dziewczyna przyznała na nim, że logo podoba się jej i je zostawi. Finalnie jednak, jak przekazał sam Donaldson, napis zniknął z samochodu.

MrBeast: najbardziej rozrzutny youtuber świata

Jimmy Donaldson, znany jako MrBeast to 25-letni youtuber pochodzący z USA. I to nie byle jaki youtuber, bo na samym głównym kanale posiada niespełna 140 mln subskrybentów, co plasuje go na czele wśród indywidualnych twórców. Jednocześnie jego kanał na platformie YouTube jest czwartym największym na świecie. W 2021 r. magazyn "Forbes" umieścił go na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających youtuberów, z zarobkiem wynoszącym 54 mln dolarów.

25-latek w mediach został okrzyknięty "najbardziej rozrzutnym youtuberem świata". Przykładem, potwierdzającym to stwierdzenie, może być jeden z jego filmików, w którym odtwarzając sceny z serialu "Squid Game", obdarował zwycięzcę nagrodą wynoszącą niespełna pół miliona dolarów. Filmik ten jest obecnie jednym z najszybciej zyskujących popularność w jego portfolio. W niecałe 48 godzin po publikacji zyskał 55 mln wyświetleń.

MrBeast zasłynął również w świecie gastronomii. W listopadzie 2020 roku założył swój pierwszy lokal - MrBeast Burger w Wilson w Karolinie Północnej, gdzie serwowane są dania typu fast-food. Co ciekawe, w przeciągu kilku miesięcy (do grudnia tego samego roku) otworzono ponad 600 tychże restauracji na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwszy milion burgerów udało się sprzedać w niespełna dwa miesiące. Natomiast na początku ubiegłego roku Donaldson stworzył markę bezglutenowych czekolad o nazwie "Feastables".

Zobacz także przepis na błyskawiczne ciasto z pudełka na jajka z jabłkami i orzechami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także