NewsyŻółte opakowanie zabawki w Kinder Niespodziance nie jest przypadkowe. Nie każdy o tym wie

Żółte opakowanie zabawki w Kinder Niespodziance nie jest przypadkowe. Nie każdy o tym wie

Żółte opakowanie zabawki w Kinder Niespodziance nie jest przypadkowe. Nie każdy o tym wie
Ewa

15.02.2021 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słodkości spod loga Kinder cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród dzieci. Ci najmłodsi przepadają za czekoladowym jajkiem z ukrytą zabawką.

Flagowy produkt firmy Ferrero

Pomysłodawcą Kinder Suprise jest William Salice, który współpracował Michelem Ferrero przez ponad 50 lat. Słodkie jajko powstało w 1972 roku, więc w przyszłym roku świętować będzie okrągłe 50 urodziny.

Obraz

Zakazany w USA

Co ciekawe, mieszkańcy USA nie znajdą w swoich sklepach Kinder Niespodzianki. Mało tego, nie można jej nawet wwozić na teren kraju. To wszystko przez ich regulacje prawne.
Podstawą prawną jest dokument Food, Drug and Cosmetic Act z 1938 roku, który zakazuje umieszczania przedmiotów nieprzeznaczonych do spożycia wewnątrz jedzenia.

Obraz

Kinder Niespodziankę kochają chyba wszyscy

Skrywająca się w środku zabawka od lat cieszy wszystkie pokolenia. Żółte, plastikowe opakowanie zawsze otwieraliśmy z ciekawością. Kolor nie był przypadkowy!

Obraz

Internauci byli zaskoczeni

Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się to oczywiste, to nie każdy zdawał sobie sprawę z tego, że żółte opakowanie to nawiązanie do... żółtka jaj. Taka analogia od początku była w zamyśle twórców słodkiej niespodzianki.

Obraz
Wiedziałeś o "ukrytym" znaczeniu?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także