PrzepisMałgorzata Kożuchowska ma ponad 50 lat i ciało nastolatki. Sekretem jest specjalna dieta

Małgorzata Kożuchowska ma ponad 50 lat i ciało nastolatki. Sekretem jest specjalna dieta

Małgorzata Kożuchowska zachwyca sylwetką- Pyszności, źródło: Instagram
Małgorzata Kożuchowska zachwyca sylwetką- Pyszności, źródło: Instagram
Ewa
06.07.2023 14:46, aktualizacja: 06.07.2023 15:01

Małgorzata Kożuchowska ma ponad 50 lat, ale wciąż zachwyca nienaganną sylwetką. W jednym z wywiadów zdradziła, jak wygląda jej codzienna dieta.

Dla niektórych czas okazuje się być bardzo łaskawy- do jednej z takich osób zalicza się z pewnością znana aktorka filmowa i telewizyjna, Małgorzata Kożuchowska. Chociaż w tym roku obchodziła swoje 52. urodziny, to formy może pozazdrościć jej niejedna dwudziestolatka. Sekret oszałamiającego wyglądu Kożuchowskiej tkwi głównie w odpowiedniej diecie  i regularnej aktywności fizycznej. Zachowanie takiej atrakcyjności wiąże się jednak z pewnymi kosztami.

Małgorzata Kożuchowska zachwyca figurą

Od lat aktorka cieszy się opinią jednej z najlepiej ubranych gwiazd w Polsce. Zadaje szyku każdej gali, na jakiej się pojawia, a jej kreacje idealnie leżą na perfekcyjnej figurze. Aktywnie prowadzi również swoje konto na Instagramie,  gdzie śledzi ją 1,1 miliona fanów. Nie brakuje tam kadrów z sesji zdjęciowych, premier, ale również codziennego życia aktorki.

Idealną sylwetkę udaje jej się utrzymać dzięki odpowiedniej diecie. Kożuchowska wyjawiła, że dieta orkiszowa, zwana także dietą św. Hildegardy, odegrała kluczową rolę w jej powrocie do swojej sylwetki sprzed ciąży.

Dieta św. Hildegardy

Jedną ze stosowanych przez gwiazdę diet była dieta św. Hildegardy. Jej autorką jest żyjąca na przełomie XI i XII wieku mniszka z zakonu sióstr Benedyktynek. Stworzyła listę produktów, które codziennie powinny pojawiać się w jadłospisie. Znalazł się tam orkisz, kasztany jadalne i koper włoski. Dieta Hildegardy składa się głównie z połączenia orkiszu, warzyw i owoców. Święta zalecała, aby zboże to stanowiło podstawę każdego głównego posiłku, czyli śniadania, obiadu i kolacji. Natomiast mleko i jego przetwory oraz mięso były traktowane jedynie jako uzupełnienie jadłospisu i powinny być spożywane rzadziej oraz w ograniczonych ilościach.

Dieta - Pyszności; foto: Canva
Dieta - Pyszności; foto: Canva

Obecnie Małgorzata Kożuchowska chętnie korzysta ze wsparcia specjalistów w codziennej diecie. Jak podaje portal gotujmy.pl, jadłospis układany jest przez dietetyka na podstawie badań genetycznych. Koszt ułożenia takiej diety to ok. 2 tysięcy złotych.

Staram się być konsekwentna, rozsądna i przez cały rok niezależnie od tego, czy są wakacje, czy pracuję ciężko, czy pracuję trochę mniej, jeść rozsądnie i to, co mi służy, daje energię- powiedziała Małgorzata Kożuchowska w wywiadzie dla JastrząbPost.

Dieta pudełkowa Małgorzaty Kożuchowskiej

Znana aktorka korzystała również z usług cateringu pudełkowego. Taka dieta świetnie sprawdza się u osób z napiętym harmonogramem dnia i dużą ilością pracy. Codziennie pod dom przyjeżdżają pudełka ze zbilansowanymi posiłkami. Chociaż ta opcja jest niesamowicie wygodna, to nie należy do najtańszych. Jeden z wariantów, który kiedyś pokazywała aktorka na swoim Instagramie, kosztował nawet 3000 zł miesięcznie.

W codziennym życiu aktorka dba również o odpowiednią dawkę ruchu. Od początku tego roku ćwiczy co najmniej 2 razy w tygodniu. Na jej Instagramie widać również kadry z innych aktywności, jak bieganie czy joga. Zdecydowanie warto czerpać z niej przykład.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także