PrzepisMasz dosyć twardego masła? Użyj słoika - problem znika

Masz dosyć twardego masła? Użyj słoika - problem znika

Masz dosyć twardego masła? Użyj słoika - problem znika. Fot. Pixabay
Masz dosyć twardego masła? Użyj słoika - problem znika. Fot. Pixabay

Wiele osób nie wyobraża sobie kanapki bez masła. Co jednak zrobić, gdy masło jest zmarznięte, a już burczy nam w brzuchu? Okazuje się, że można w łatwy sposób sprawić, by szybko stało się miękkie. Wystarczy, że mamy pod ręką słoik, który na pewno znajdzie się w każdej kuchni. 

Twarde masło to zmora wielu z nas. Wyjęte z lodówki nie da się rozsmarować na kromce chleba. Na szczęście są sposoby, dzięki którym masło zmięknie błyskawicznie i będzie nadawało się do spożycia. Koniecznie musisz je zapamiętać. Gwarantujemy, że przydadzą się nie raz.

Masło jest twarde? Te triki na pewno się sprawdzą

Trik ze słoikiem na twarde masło jest banalnie prosty. Wystarczy zagotować wodę i przelać ją do słoika. Gdy naczynie dobrze się nagrzeje, po kilku minutach należy wylać zawartość, a ciepły słoik ustawić na maśle. Błyskawicznie zmięknie i będzie nadawało się do rozsmarowywania po kromce chleba.

Jeśli chcemy szybko umieścić masło na naszej kanapce, a jest ono twarde, możemy również skorzystać ze sposobu z tarką. Wystarczy zetrzeć na niej masło na drobnych oczkach. Dzięki temu szybciej się rozpuści i zdecydowanie łatwiej będzie rozsmarować je po chlebie.

Nieco dłuższym, ale równie skutecznym sposobem jest zagotowanie wody w rondelku, bądź małym garnku, a następnie umieszczenie na nim miski z masłem. Potem należy przykryć je pokrywką bądź folią aluminiową i pozostawić na kilka minut. Można się zdziwić tym, jak miękkie stanie się masło.

Ci, którzy nie wyobrażają sobie posiłku bez herbaty, również znajdą na liście trików coś dla siebie. Wystarczy położyć kostkę masła w opakowaniu na kubku z herbatą. Para przedostanie się do kostki masła. Gdy po kilku minutach zdejmiemy ją z kubka i odwrócimy, będziemy mogli cieszyć się miękkim masłem, które bez trudu rozsmaruje się po kromce chleba. To szybki i skuteczny sposób, który od lat sprawdza się w mojej kuchni.

Masło. Fot. Pixabay
Masło. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także