NewsyMcDonald's szykuje ogromną zmianę pierwszy raz od 50 lat. Wierni fani się załamią

McDonald's szykuje ogromną zmianę pierwszy raz od 50 lat. Wierni fani się załamią

McDonald's zmienia burgery (Adobe)
McDonald's zmienia burgery (Adobe)
18.07.2023 15:50

McDonald's szykuje coś, czego nawet najwięksi sceptycy się nie spodziewali. Planuje wprowadzić różne modyfikacje do klasycznego hamburgera. Pierwsze kanapki mają pojawić się w Kolonii (Niemcy) już w przyszłym tygodniu. Zdaniem rzeczniczki firmy "będzie wiele drobnych zmian". Jak wpłyną one na smak burgera?

Każdy, kto regularnie je w restauracji, zauważył, że rozmiar hamburgera się zmienił. Niektórzy postanowili to sprawdzić. Ze śledztwa dziennikarzy "Bilda" wynika, że bułki są aż o centymetr mniejsze. Sieć tłumaczy, że rozmiar się nie zmniejszył, po prostu używają innego pieczywa. Waga burgera pozostała taka sama. Czekają nas jednak zmiany, gdyż kanapka ma mieć zupełnie inny smak. To może być ogromnym zaskoczeniem dla fanów restauracji. Tak naprawdę nie wiemy, czego możemy się spodziewać.

McDonald's zmienia popularne burgery

Klasyczny hamburger składa się z kotleta, pikli, cebuli, ketchupu oraz musztardy. Jego plusem jest to, że w każdym miejscu na świecie wygląda i smakuje tak samo. Sieć postanowiła wprowadzić zmiany po 50 latach. Będziemy musieli przyzwyczaić się do tego, że nie będzie już tak samo. Zgodnie z informacjami zebranymi przez "Bild" wynika, że mają być wprowadzone "drobne zmiany".

Nikt nie wie, jakie składniki zostaną dodane do kanapki. McDonald's ukrywa tę tajemnicę, a pierwsze informacje poznamy w przyszłym tygodniu.

- Chcemy przemyśleć na nowo nasze klasyki. Obecnie używamy nowych bułek do niektórych burgerów. Chociaż są one mniejsze, są również nieco wyższe – co oznacza, że ​​burger ma ogólnie ten sam rozmiar - powiedziała rzeczniczka sieci w rozmowie z "Bildem".

McDonald's postanowił zmienić klasyczne burgery (Pixabay)
McDonald's postanowił zmienić klasyczne burgery (Pixabay)

Pozostaje pytanie: czy te zmiany wpłyną na cenę hamburgera. Rzeczniczka oznajmiła, że "wszystko zależy od franczyzobiorców". Restauracja podaje im jednak "niewiążące rekomendacje cenowe".  Obecnie średnia cena w polskich lokalach wynosi 6,7 zł (są miejsca, w których kosztuje nawet 8,50 zł - wszystko zależy od właściciela w danej lokalizacji).

Już sam fakt ingerowania w klasykę McDonald'sa sprawia, że miłośnicy burgerów kręcą nosem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także